پیام تشکر معاون حقوقی رئیس جمهور درباره رای مهم دادگاه لاهه

۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۳:۴۳
کد خبر: ۴۷۰۵۵۰۵
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
پیام تشکر معاون حقوقی رئیس جمهور درباره رای مهم دادگاه لاهه
معاون حقوقی رئیس جمهور در پیامی به رئیس مرکز امور حقوقی بین المللی، پیروزی تاریخی حقوقی و اثبات حقانیت و مظلومیت دولت و ملت ایران را در برجسته‌ترین محکمه جهانی تبریک گفت.

خبرگزاری میزان_ محمد دهقان، معاون حقوقی رئیس جمهور در پیامی به رئیس مرکز امور حقوقی بین المللی، پیروزی تاریخی حقوقی و اثبات حقانیت و مظلومیت دولت و ملت ایران را در برجسته‌ترین محکمه جهانی تبریک گفت.

متن این پیام بدین شرح است:

جناب آقای حبیب زاده

رئیس محترم مرکز امور حقوقی بین المللی معاونت حقوقی رئیس جمهور

سلام علیکم 

موفقیت تاریخی مرکز امور حقوقی بین المللی معاونت حقوقی رئیس جمهور در محکوم کردن دولت ایالات متحده آمریکا در دیوان بین‌المللی دادگستری را به جنابعالی و همه همکاران در مرکز و روسا و کارشناسان در شعبه لاهه که طی سالیان متمادی پیگیر این پرونده بودند، تبریک عرض نموده و از زحمات جنابعالی و همه کارشناسان حقوقی و تیم وکالت که در این جنگ حقوقی با تهیه لوایح و دفاع از مواضع جمهوری اسلامی ایران در جلسات متعدد حقانیت و مظلومیت جمهوری اسلامی و نقض تعهدات از سوی طرف آمریکایی را در برجسته‌ترین محکمه بین المللی به اثبات رساندند، تشکر می‌کنم.

قطعا پیروزی جمهوری اسلامی ایران در این پرونده که یک فتح‌الفتوح در کارزار جنگ حقوقی بین ایران و آمریکا محسوب می‌شود فرصت‌های بزرگی را برای شکست طرف آمریکایی در سایر دعاوی نیز فراهم خواهد ساخت.

همچنین با توجه به اینکه پس از این پیروزی بزرگ، برخی اشخاص حقوقی یا حقیقی غیر مرتبط با پرونده از روی بی اطلاعی مطالب ناقصی در خصوص این پرونده اظهار داشتند لازم است ترتیبی اتخاذ نمایید تا با با رعایت مصالح کشور ابعاد این پیروزی بزرگ و اثرات آن بر سایر دعاوی حقوقی بین ایران و آمریکا مورد تشریح قرار گیرد.

 

انتهای پیام/


برچسب ها: دادگاه لاهه

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha