سخنگوی وزارت امور خارجه خواستار توضیح مقامات جمهوری آذربایجان شد

۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۶:۳۹
کد خبر: ۴۷۰۵۴۶۱
سخنگوی وزارت امور خارجه خواستار توضیح مقامات جمهوری آذربایجان شد
کنعانی اظهارات وزیر خارجه رژیم صهیونیستی مبنی بر توافق با جمهوری آذربایجان برای تشکیل جبهه متحد علیه ایران را محکوم کرد.

خبرگزاری میزان - ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اظهارات وزیر خارجه رژیم صهیونیستی مبنی بر توافق با وزیر خارجه جمهوری آذربایجان در مورد «تشکیل یک جبهه متحد علیه ایران» را سند دیگری از نیات شوم رژیم صهیونیستی جهت تبدیل خاک جمهوری آذربایجان به عرصه تهدید علیه امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران دانست و آن را قویا محکوم کرد.

کنعانی اظهارات وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در خصوص تشکیل جبهه متحد ضدایرانی و نیز اظهارات وزیر خارجه جمهوری آذربایجان پیرامون محتوای گفت‌وگو‌ها و «مرحله جدید شراکت استراتژیک» بین جمهوری آذربایجان و رژیم صهیونیستی را تایید ضمنی جهت‌گیری ضدایرانی همکاری‌های آن‌ها خواند و خواستار توضیح مقامات جمهوری آذربایجان در این رابطه شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با تاکید بر پیوند ناگسستنی تاریخی و دینی بین مردم ایران و جمهوری آذربایجان افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره کوشیده است تا تلاش بدخواهان برای ایجاد فاصله بین دو کشور همسایه را ناکام بگذارد و از دولت جمهوری آذربایجان نیز انتظار می‌رود از دامی که دشمنان روابط دو کشور پهن کرده اند، دوری کند.

وی در پایان گفت: بدیهی است که جمهوری اسلامی ایران نمی‌تواند نسبت به توطئه رژیم صهیونیستی علیه خود از خاک جمهوری آذربایجان بی تفاوت بماند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha