وزارت امور خارجه حمله رژیم صهیونیستی به سوریه را محکوم کرد

۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۶:۱۷
کد خبر: ۴۷۰۵۴۴۵
وزارت امور خارجه حمله رژیم صهیونیستی به سوریه را محکوم کرد
کنعانی ضمن ابراز تاسف از واکنش جامعه جهانی به حملات رژیم صهیونیستی به سوریه گفت که این اقدام نقض حاکمیت سرزمینی یک کشور مستقل عضو سازمان ملل است.

خبرگزاری میزان - ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه، حملات بامداد پنجشنبه و بامداد جمعه رژیم متجاوز صهیونیستی به برخی مراکز در دمشق و حومه آن را به شدت محکوم کرد.

کنعانی تصریح کرد: با کمال تاسف و تعجب جامعه جهانی واکنش مورد انتظار و بازدارنده‌ای نسبت به حملات نظامی متجاوزانه و مستمر رژیم صهیونیستی به سوریه از جمله فرودگاه‌های غیرنظامی و حتی اماکن مسکونی این کشور نداشته و همین مسئله باعث تشویق رژیم یادشده در ادامه نقض حاکمیت و تمامیت سرزمینی یک کشور مستقل عضو سازمان ملل و تکرار جرم و جنایت در حق شهروندان و نظامیان آن شده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی این گونه اقدامات تجاوزکارانه را نقض اَشکار و مستمر قوانین و مقررات بین‌المللی و نیز اقداماتی فرافکنانه به منظور انحراف توجهات از بحران‌ها و شکاف‌های عمیق داخلی این رژیم و همچنین ناخرسندی آن از استحکام داخلی و گشایش‌های اخیر در روابط خارجی سوریه دانست.

سخنگوی وزارت امور خارجه بار دیگر از نهاد‌های مسئول بین‌المللی و در راس آن‌ها شورای امنیت سازمان ملل خواست سریعا به مسئولیت قانونی و شناخته شده خود در اقدام علیه متجاوز و ممانعت از استمرار تجاوزات رژیم صهیونیستی و نقض مکرر و فاحش حاکمیت و تمامیت سرزمینی یک کشور عضو سازمان ملل عمل کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha