رحمتی: ضربات سنگینی از تعطیلی‌های بدموقع و بی‌موقع لیگ خوردیم/ امیدوارم زودتر از ۱۰ سال دیگر VAR به ایران بیاید

۱۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۵:۳۸
کد خبر: ۴۷۰۵۴۳۵
دسته بندی‌: ورزشی ، فوتبال
رحمتی: ضربات سنگینی از تعطیلی‌های بدموقع و بی‌موقع لیگ خوردیم/ امیدوارم زودتر از ۱۰ سال دیگر VAR به ایران بیاید
سرمربی تیم فوتبال آلومینیوم اراک گفت: ضربه‌هایی که تیم من از تعطیلی‌های بدموقع و بی‌موقع لیگ برتر خورده واقعاً اگر آنالیز شود ضربات سنگینی بوده و خیلی اذیت شدیم.

خبرگزاری میزان - سیدمهدی رحمتی، در نشست خبری پس از بازی مقابل مس کرمان اظهاراتی داشت که گزیده آنرا در زیر می‌خوانید:

*سال نو و ماه مبارک رمضان را خدمت تمام مردم ایران و مسلمانان جهان تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم در سال جدید همه هموطنان عزیزم زیر سایه خداوند در کنار همدیگر زندگی خوب و پر رزق و روزی را داشته باشند.

*امروز استادیوم کرمان یادآور خاطرات خوبی برای خود من بود، چون در زمانی که در مس کرمان بازی می‌کردم دو سال خیلی خوب را در این استادیوم سپری کردم و به اعتقاد خودم آن دو سال، دو سال طلایی از فوتبال خودم بود و حس و حال خوبی داشتم.

*امیدوار بودیم که داور و گروه داوری بهترین اشخاص زمین باشند و روز خیلی خوبی داشته باشند. از لحظه‌ای که بازی شروع شد تحت اتفاقاتی که گروه داوری در زمین رقم زدند بازی تحت شرایط خاصی دنبال شد. یک پنالتی زودهنگام که داور در ۲ متری صحنه بود و این پنالتی را نگرفت و آقای کمک‌داور با زدن ویبره روی پرچم یا ایما و اشاره پنالتی را برای مس کرمان گرفتند بعد از آن بازی تا آخر نیمه اول دست ما بود و موقعیت‌های خیلی خوبی را در نیمه اول داشتیم و می‌توانستیم به گل‌های بیش‌تری برسیم که بازی مساوی شد.

*در نیمه دوم مس کرمان که تیم خوبی است و در زمین خودش بازی می‌کرد با تعویض‌هایی که داشتند بازی را در اختیار گرفتند، اما دقیقاً در همان لحظاتی که مس داشت خوب بازی می‌کرد ما موقعیت‌های خیلی خوبی را روی پشت خط دفاعی مس کرمان ایجاد کردیم که عملاً کمک داور اول نقش تعیین‌کننده‌ای را داشت، چون من دقیقاً پشت سر ایشان ایستاده بودم و صحنه‌ها را با ایشان می‌دیدم. امیدوارم باز هم من اشتباه کرده باشم و تصمیمات ایشان درست بوده باشد، اما مطمئن هستم این‌گونه نبود.

*اگر ایشان (کمک‌داور) اشتباه نمی‌کرد در نیمه دوم در ضدحملات به گل می‌رسیدیم، اما چیزی که من را امروز آزار داد. تیمم خیلی خوب بازی کرد، اما آن شخصیت و زیاده‌خواهی را در تیمم ندیدم، چه‌بسا اگر بازیکنان تیمم مقداری از خودگذشتگی داشتند می‌توانستیم با ۲ یا ۳ اختلاف پیروز باشیم. در هر صورت به آقای فرزاد حسین‌خانی که هم‌بازی در این تیم بودیم تبریک می‌گویم که شرایط را به‌گونه‌ای رقم زده که فاصله تیمش را با تیم‌های پایین جدولی زیاد کرده و امیدوارم تیم خوب و پرقدرتی داشته باشد و دوباره سهمیه آسیایی بگیرد.

*افت بدنی بازیکنان تیمش در دقایق پایانی؟ این دیگر تقصیر من نیست و به استاد بزرگ و باتجربه‌ای که برنامه‌ریزی لیگ برتر را انجام می‌دهد برمی‌گردد. روز ۲۱ و ۲۲ اسفند که بازی‌ها برگزار شد می‌توانستیم ۲۷ و ۲۸ اسفند نیز یک بازی دیگر برگزار کنیم و از این‌ور بازی‌های معوقه جام حذفی را برگزار و از ۱۷ و ۱۸ فروردین لیگ برتر را از سر بگیریم. اما از آن‌جا که دوستان تجربه خیلی زیادی در برنامه‌ریزی لیگ برتر دارند و رقم زدن این اتفاقات از ۲۱ اسفند که بازی تیم من و تیم‌های دیگر تمام شده، در چه شرایطی باید تیم‌مان را نگه داریم؟

*ضربه‌هایی که تیم من از تعطیلی‌های بدموقع و بی‌موقع لیگ برتر خورده واقعاً اگر آنالیز شود ضربات سنگینی بوده و خیلی اذیت شدیم، اگر بازی‌ها ۲۵ اسفند نیز دنبال می‌شد و ۱۷ فروردین از سر گرفته می‌شد هم بازیکنان استراحت خوبی داشتند و هم تعطیلات کنار خانواده بودند. اما از آنجا که برنامه‌ریزی آقای مهدی باتجربه، چون عنوان کرده‌اند خیلی تجربه زیادی دارند این وضعیت و شرایط را برای تیم‌ها رقم می‌زنند و بی‌اعتنا به باشگاه‌هایی که دارند هزینه می‌کنند فقط آن‌چه خودشان می‌بینند و مدنظر خودشان و دوستان نزدیک به خودشان است باعث می‌شود این شرایط به‌وجود بیاید.

*من گردن کسی نمی‌اندازم من و بازیکنان باید این‌قدر قوی باشیم که با برنامه‌ریزی‌هایی که ما می‌کنیم و تمریناتی که آن‌ها انجام می‌دهند بازی‌ها را از دست ندهیم حتی ۵ تا ۱۰ دقیقه آن. اما امروز گفتم اتفاقات تحت تاثیر داوری بود. آنچه که من دیدم خدا کند اشتباه کرده باشم.

*اعتراض دروازه‌بان تیمش به برخی حواشی پشت دروازه؟ حسین بچه دروغگویی نیست و می‌گفت بازیکنان مس کرمان با مربی این تیم که پشت دروازه ما گرم می‌کردند، علناً به من فحش می‌دادند و اینجا قطعاً حرف حسین را قبول می‌کنم در چند صحنه هم دیدید دروازه‌بان تیم حریف که آسیب ندیده بود مدافع یا بازیکنان مس کرمان روی زمین می‌افتادند داور ۲ دقیقه بالای سربازیکن مس کرمان می‌ماند تا این بازیکن در زمین مداوا شود. دروازه‌بان باید در زمین مداوا شود و اگر بازیکن شرایط ادامه بازی ندارد باید داور درخواست برانکارد کند در نیمه اول ۴ دقیقه وقت اضافه اعلام شد، اما داور ۳ دقیقه وقت گرفت همه این‌ها باعث می‌شود تمرکز یک تیم به هم بریزد. پیش‌بینی من ۱۰ سال بوده، اما امیدوارم زودتر از ۱۰ سال دیگر کمک‌داور ویدیویی به فوتبال ما بیاید. واقعاً دیگر خسته شده‌ایم و امیدوارم شرایطی رقم بخورد که درگیر این اتفاقات نشویم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha