جابه‌جایی بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر دریایی در ۱۴ روز گذشته

۰۹ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۷:۴۹
کد خبر: ۴۷۰۵۳۰۰
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
جابه‌جایی بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مسافر دریایی در ۱۴ روز گذشته
معاون حمل و نقل وزیر راه‌وشهرسازی از جابه‌جایی بیش از ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار مسافر در سطح کشور توسط حمل و نقل عمومی در مدت ۱۴ روز ایام سفر‌های نوروزی خبر داد و گفت: در این مدت ۲ میلیون و ۶۰۳ هزار و ۸۲۸ مسافر نیز با شناور‌های مسافری و تفریحی در کشور جابه‌جا شده‌اند.

خبرگزاری میزان _ شهریار افندی‌زاده، معاون حمل‌ونقل وزیر راه‌وشهرسازی، درباره میزان تردد مسافران نوروزی با حمل‌ونقل عمومی از ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۸ فروردین ۱۴۰۲ اظهار کرد: در این بازه ۱۴ روزه، تا کنون بیش از ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر با حمل‌ونقل عمومی سفر کرده‌اند که از این میزان ۴ میلیون و ۴۸۲ هزار و ۸۰۳ نفر با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای جابجا شده‌اند.

وی افزود: از این تعداد، سهم ناوگان اتوبوسرانی ۶۲.۳ درصد، مینی بوسرانی ۲۲.۴ درصد و سواری کرایه ۱۵.۳ درصد بوده است.

افندی‌زاده درباره میزان سفر‌ها از طریق سایر شقوق حمل‌ونقل گفت: تاکنون حدود یک میلیون و ۱۶۴ هزار و ۹۵۶ مسافر با حمل‌ونقل ریلی جابه جا شده‌اند.

معاون حمل‌ونقل وزیر راه‌وشهرسازی خاطر نشان کرد: یک میلیون و ۶۸۳ هزار و ۹۵۰ مسافر با حمل‌ونقل هوایی داخلی و بین‌المللی و ۲ میلیون و ۶۰۳ هزار و ۸۲۸ مسافر نیز با شناور‌های مسافری و تفریحی در کشور جابه جا شده‌اند.

افندی‌زاده متوسط تردد بین‌استانی در این ۱۴ روز را ۲ میلیون و ۱۶۴ هزار و ۹۶۸ وسیله نقلیه اعلام کرد و افزود: در همین مدت ۳۰ میلیون و ۶۲۴ هزار و ۸۶۵ دستگاه وسیله نقلیه در سطح کشور جابه‌جا شده‌اند که به دلیل بهبود نسبی وضعیت جامعه نسبت به ابتلا به کرونا با رشد ۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه شده است.

به گزارش وزارت راه‌وشهرسازی، وی در پایان خاطر نشان کرد: استان‌های اردبیل با ۳۱  درصد، سیستان و بلوچستان با ۲۱ درصد، خوزستان با ۱۷ درصد و ایلام و کرمان با ۱۵ درصد، بیشترین افزایش تغییرات تردد بین استانی را داشته و مسافرین نوروزی بیشتری نسبت به سال گذشته به سوی خوب جذب کرده‌اند.

انتهای پیام/

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha