قلعه‌نویی: در حال تغییر شکل بازی تیم ملی هستیم/ دیدار مقابل کنیا سخت‌تر از روسیه بود

۰۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۵:۳۵
کد خبر: ۴۷۰۵۲۲۷
دسته بندی‌: ورزشی ، فوتبال
قلعه‌نویی: در حال تغییر شکل بازی تیم ملی هستیم/ دیدار مقابل کنیا سخت‌تر از روسیه بود
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: تیم کنیا از نظر دفاعی و قدرت بدنی عالی بود و میانگین قدی بالایی هم داشتند.

خبرگزاری میزان - امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران پس از پیروزی مقابل تیم ملی فوتبال کنیا در نشست خبری بعد از بازی صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید.

*۲ بازی تدارکاتی که داشتیم دستاورد‌های خیلی خوبی برای ما داشت و خیلی به ما کمک کرد. این چنین بازی‌های به مراتب سخت‌تر از بازی کردن مقابل روسیه و کره جنوبی است چرا که با لایه‌های متعدد دفاعی رو به رو می‌شویم.

*ما هم در حال تغییر شکل بازی تیم ملی هستیم و یقینا این نوع بازی کردن هزینه دارد. هزینه آن هم دادن گل در نیمه دوم بود، اما خداراشکر می‌کنم که به بازی برگشتیم و توانستیم این بازی را از آن خودمان کنیم. تیم کنیا هم از نظر دفاعی و قدرت بدنی بالایی برخوردار بود و میانگین قدی بالایی هم داشتند. در نیمه دوم با توجه به تغییراتی که ایجاد کردیم هجومی‌تر بازی کردیم. برخلاف روند بازی که گل خوردیم، ولی برگشتیم.

*‌می‌توانستیم بهتر از این باشیم، اما با ۵ روز تمرین کردن یک سری از بازیکنان تیم ملی شرایط خوبی را نداشتند و مصدوم بودند. برای علی قلی زاده هم آرزوی سلامتی می‌کنم دیروز عمل جراحی کرده است. در مجموع تیم ملی خوب بازی کرد بازی روان، سریع و بسیار خوب بازی کردیم. من به آینده خوش بین‌تر هستم، اما نیاز به بازی‌های زیادی داریم تا بتوانیم به خوبی نسبت به هم شناخت کافی پیدا کنیم.

*با ۲ معقوله مواجه هستیم که یکی نگرش است و دیگری نتیجه که در حال حاضر سعی می‌کنیم که نگرش تیم ملی را تغییر دهیم. این شکل کاری من است و هرجایی بودم به همین شکل کار کردم حتی در گل گهر، ولی ما باید مدل دیگری را هم بازی کنیم تا بتوانیم در مقابله با تیم‌ها کم نیاوریم. این موضوع مستلزم زمان است، اما نتیجه با نگرش و برنامه متفاوت است همانطور که در جام جهانی دیدید خیلی از تیم‌ها بودند که شانس قهرمانی داشتند، اما حذف شدند. من فکر می‌کنم با توجه به نسلی که در فوتبال داریم بتوانیم در جام ملت‌های آسیا شرایط خوبی را داشته باشیم.

*راجع به نتیجه کسانی که قول می‌دهند می‌توانند در جام ملت‌ها قهرمانی بیاورند همین جا تیم ملی را به او تحویل می‌دهیم. شرایط ما امروز شرایط بسیار خوبی است. فوتبال است یا توپ به تیرک دروازه می‌خوردم و وارد دروازه می‌شود و یا مهدوی کیا پنالتی خراب می‌کند. اتفاقات فوتبال اجتناب ناپذیر است چرا که در جریان بازی زمانی که اصلا فکرش نمی‌کنی تیم ۱۰ نفره می‌شود. ولی باید بگویم که نسل خوبی داریم و بازیکنانی هم که در لیگ حضور دارند دیدید در این ۲ بازی خوب بازی کردند.

*از این به بعد هم دیدمان به لیگ بیشتر خواهد بود و بازیکنان دیگری هم به جمع ما اضافه خواهند شد. یقینا بازیکنان دیگر هم می‌توانند به ما کمک زیادی را کنند. تاکتیک، شانس و اتفاقات همه و همه در فوتبال دخیل هستند. حتی زمانی که سرمربی تیم ملی بودم به یک اجلاس رفتم که در آنجا ۵ تا ۶ ویژگی مربی را مطرح کرده بودند که یکی از آن‌ها شانس بود.

*بازی آرژانتین و فرانسه را در فینال جام جهانی دیدید. اگر در دقیقه ۱۲۲ توپ تبدیل به گل می‌شد یک تیم دیگری قهرمان می‌شد. می‌خواهم بگویم که اتفاقات همیشه کنار فوتبال وجود دارد. نگرش و برنامه ما خوب است و با بازی‌های بیشتری می‌توانیم به آمادگی‌های بالایی برسیم لذا این که در بازی‌های بعدی بازیکنان دیگری هم به جمع ما اضافه خواهند شد و عیار تیم ملی بالاتر خواهد رفت.

*ما ۳ مدل بازی را باید داشته باشیم تا بتوانی به خوبی در زمین بازی کنیم، حتی یه موقع‌هایی باید با یک پلی میکر خوب بازی کنیم داریم، ولی نام آن‌ها را الان نمی‌گویم. بالاخره فوتبال ۳ روش دارد و بستگی دارد که شما کارتان را چگونه آغاز کنید. ما باید تمام جوانب را بسنجیم تا بتوانیم در بازی‌ها به خوبی تغییر روش داده و بازی خوبی را از خود نشان دهیم.

*بعضی از بازیکنان هم فنی هستند و هم وزنی مهدی طارمی یکی از آن بازیکنان است و او را آزاد گذاشتیم تا در تیم ملی آزاد بازی کند. مهدی بازیکن بزرگی است و وزنه تیم ملی است. در این ۲ بازی هم خیلی به ما کمک کرد. او در تیم ملی پشت مهاجم بازی میکند با توجه به داشتن بازیکنان جنگنده او آزاد بازی می‌کند. شما به چند بازیکن دیگر تیم ملی هم نگاه کنید میبیند خوب  بازی می‌کنند آن هم برای این است که کمی مسئولیت این بازیکنان را زیاد کرده ایم. از جهانبخش هم تشکر می‌کنم او امروز شرایط بازی نداشت، اما خودش گفت می‌خواهم بازی کنم. وقتی به قرارداد بازیکنان لژیونر نگاه می‌کنیم میلیون دلاری است، اما می‌آیند و به خاطر مردم برای تیم ملی بازی می‌کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha