توضیحات سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری درباره غیبت رستمی و مرادی در اردو و آخرین برنامه‌هایش

۰۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۵:۲۷
کد خبر: ۴۷۰۵۱۰۸
توضیحات سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری درباره غیبت رستمی و مرادی در اردو و آخرین برنامه‌هایش
سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری گفت: تیم ملی بزرگسالان با ترکیب کامل در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت خواهد کرد و قرار نیست به وزن کشی بسنده کنیم

خبرگزاری میزان - با شروع نخستین اردوی تیم ملی وزنه‌برداری بزرگسالان در آکادمی ملی المپیک، نواب نصیرشلال، سرمربی تیم اظهار داشت: هدف نخست ما آماده سازی تیم برای حضور قدرتمند در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیاست که به دلیل تاثیر آن در کسب امتیازات سهمیه المپیک، قطعا سطح مسابقات با چند دوره قبل متفاوت خواهد بود.

وی با بیان این که تمام نفرات در این اردو حضور یافته و تا اعزام به مسابقات آسیایی در جینجو کره جنوبی، در اردو خواهند بود، افزود: این تیم، تیمی است که ۲، ۳ ماه اردو نداشته و وضعیت ورزشکاران مشخص نیست. باید در مدت زمان اندک با یک تمرین منظم تیم را به هماهنگی لازم برسانیم.

به گفته وی «تیم ملی بزرگسالان با ترکیب کامل در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت خواهد کرد و قرار نیست به وزن کشی بسنده کنیم بنابراین تمام وزنه برداران باید روی سکو بروند.»

قهرمان دسته ۱۰۵ کیلوگرم بازی‌های المپیک لندن گفت: در بلند مدت باید به افراد بیشتری این شانس را بدهیم که در اردو باشند و تمرین کنند؛ بنابراین نفرات جدیدی هم در حین اردو یا بعد از آسیایی به تیم ملی اضافه می‌کنیم تا با توجه به نزدیکی بازی‌های آسیایی و بزرگسالان جهان دو تیم آماده داشته باشیم.

نصیرشلال در مورد حضور افراد در اردو نیز توضیح داد: کیانوش رستمی با هماهنگی و موافقت کادر فنی، دیرتر به اردو ملحق خواهد شد.

وی در این خصوص تصریح کرد: رستمی ورزشکار با تجربه‌ای است و تمرینات را منظم و درست انجام می‌دهد. اما در مورد حضور در آزمایشات دوپینگ و رکوردگیری، در کنار بقیه خواهد بود. این استثنا را برای سهراب مرادی هم به دلیل سن و تجربه و به عنوان یک ورزشکار عنوان دار جهانی و المپیک قائل هستیم، چون معتقدیم شاید از لحاظ ذهنی، می‌توانند بهتر و راحت‌تر تمرین کنند. نهایتاً تمامی وزنه‌برداران اگر در خاتمه اردو و رکوردگیری ها، جزو نفرات برتر باشند همراه تیم و در کنار تیم اعزام خواهند شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha