خرید تضمینی گندم کشور از فردا آغاز می‌شود

۰۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۷:۰۷
کد خبر: ۴۷۰۴۹۹۴
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
خرید تضمینی گندم کشور از فردا آغاز می‌شود
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با برداشت خوشه‌های طلایی گندم از مزارع سیستان‌وبلوچستان، خرید تضمینی گندم کشور از فردا آغاز می‌شود.

خبرگزاری میزان _ سعید راد، معاون وزیر جهاد کشاورزی، با اعلام این که مقدمات عملیات خرید تضمینی گندم از کشاورزان در سال‌جاری زراعی فراهم شده است، گفت: این عملیات با برداشت نخستین خوشه‌های طلایی گندم در بخش پیشین شهرستان راسک در جنوب استان سیستان‌وبلوچستان از فردا (دوشنبه هفتم فروردین‌) آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۲ تحت عنوان «مهار تورم، رشد تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب افزود: تلاش حداکثری ما این است تا گندم مورد نیاز کشور از محل تولیدات داخلی خریداری شود و بدین منظور سازوکارهای لازم برای تحویل محصول از گندمکاران کشور فراهم شده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با بیان این که معمولاً هر سال، عملیات خرید تضمینی گندم از استان سیستان‌وبلوچستان در جنوب‌شرق کشور آغاز می‌شود و به‌تدریج سایر استان‌ها به این عملیات می‌پیوندند، گفت: امسال حدود ۳۳ هزار هکتار از اراضی استان سیستان‌وبلوچستان زیر کشت گندم رفته است و انتظار می‌رود حدود ۷۵ هزار تن گندم از کشاورزان این استان خریداری شود.

به گزارش وزارت جهاد کشاورزی، راد با تأکید بر این که در سال گذشته، ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان در سراسر کشور خریداری شد، گفت: با توجه به ازدیاد سطح زیر کشت، توسعه کشاورزی قراردادی و افزایش بارش‌ها، تدابیر و تمهیدات مورد نیاز برای تحویل محصول از گندمکاران در اقصی نقاط کشور پیش‌بینی شده است، از این رو انتظار می‌رود در سال‌جاری نسبت به سال گذشته، مقادیر به مراتب بیشتری گندم خریداری کنیم.

انتهای پیام/

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha