خلوت بودن جاده‌ها عاملی برای افزایش تصادفات

۰۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۷:۴۵
کد خبر: ۴۷۰۴۸۸۶
خلوت بودن جاده‌ها عاملی برای افزایش تصادفات
معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور فراجا گفت: در جاده‌های خلوت احتمال افزایش تصادفات در اثر سرعت‌های غیرمجاز متصور بوده و به کلیه همکاران توصیه شده که با اندک متخلفانی که مرتکب تخلف سرعت و سبقت غیرمجاز می‌شوند، برخورد کنند.

خبرگزاری میزان - بنابر اعلام پایگاه خبری پلیس، سرهنگ سیروس حسن زاده اظهار داشت: تحلیل تصادفات چند روز گذشته مبین آن است که همچنان ۴ عامل سرعت غیرمجاز، رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی، سبقت غیرمجاز و عدم توجه به جلو حین رانندگی علت عمده تصادفات در جاده‌های کشور بوده که توصیه می‌شود هموطنان عزیز قوانین راهنمایی و رانندگی را به همراه این چهار عامل مدنظر قرار دهند.

وی افزود: در جاده‌های خلوت احتمال افزایش تصادفات در اثر سرعت‌های غیرمجاز متصور بوده لیکن به کلیه همکاران توصیه و تأکید شده که با اندک متخلفانی که مرتکب تخلف سرعت و سبقت غیرمجاز می‌شوند برخورد کنند؛ چراکه حفظ سلامتی و آرامش هموطنان جزء اهداف اصلی پلیس راهور در اجرای مأموریت‌های ذاتی خود است.

سرهنگ حسن زاده همچنین نقش سرنشینان وسایل نقلیه شخصی و عمومی را در پیشگیری از سوانح و تصادفات رانندگی بسیار مهم و تأثیرگذار دانست و گفت: از سرنشینان انتظار داریم به رفتار‌های راننده با نگاه پیشگیری از تخلفات رانندگی نظارت دقیقی داشته باشند تا با کمک سرنشینان وسیله نقلیه بتوانیم تصادفات را به حداقل ممکن برسانیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha