ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی از مرز ۷۴ هزار مگاوات گذشت

۰۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۷:۵۱
کد خبر: ۴۷۰۴۸۷۲
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی از مرز ۷۴ هزار مگاوات گذشت
معاون برنامه‌ریزی و توسعه مدیریت شرکت برق حرارتی گفت: ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی کشور با اتصال واحد‌های جدید به بیش از ۷۴ هزار مگاوات رسیده است.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "امیر دودابی‌نژاد" با اشاره به اینکه تاکنون ۶۱۵ واحد تولید برق حرارتی در ۱۳۴ نیروگاه کشور احداث شده است، گفت: در اسفندماه سال ۱۴۰۱ با اتصال واحد بخار نیروگاه‌های ارومیه و بعثت پارس‌جنوبی به مدار تولید، تعداد واحد‌های حرارتی تحت مالکیت بخش خصوصی و صنایع بزرگ به ۳۹۳ واحد و ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی تحت مالکیت بخش خصوصی به حدود ۴۹ هزار مگاوات رسیده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۶۸ درصد از مجموع ظرفیت تولید برق حرارتی در اختیار بخش خصوصی است، ادامه داد: در حال حاضر ظرفیت نیروگاه‌های کشور اعم از حرارتی، برق‌آبی، تجدیدپذیر، دیزلی، مقیاس‌کوچک و اتمی به حدود ۹۱ هزار مگاوات رسیده که ۸۲ درصد از این ظرفیت مربوط به نیروگاه‌های حرارتی است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه مدیریت شرکت برق حرارتی، گفت: هم‌اکنون واحد‌های سیکل‌ترکیبی با ظرفیت ۳۵ هزار و ۵۰۳ مگاوات، واحد‌های گازی با ظرفیت ۲۲ هزار و ۶۸۳ مگاوات و نیروگاه‌های بخاری با ظرفیت ۱۵ هزار و ۸۲۹ مگاوات، نیروگاه‌های حرارتی کشور را تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha