افزایش تردد‌ها در ایام نوروز نسبت به سال گذشته

۰۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۱:۵۱
کد خبر: ۴۷۰۴۸۵۳
افزایش تردد‌ها در ایام نوروز نسبت به سال گذشته
رئیس پلیس راهور فراجا از افزایش ۱۱ درصدی تردد‌ها نسبت به پارسال خبر داد.

خبرگزاری میزان - ۱۴۰۱به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سردار سیدکمال هادیانفر در تشریح آخرین وضعیت راه‌های مواصلاتی کشور گفت: در هشت روز شروع طرح نوروزی امسال تقریبا ۲۰۵ میلیون تردد بین استانی و شهرستانی به ثبت رسیده است که فقط ۲۵ میلیون تردد در روز گذشته بوده که این رقم در مقایسه با سال ۱۴۰۰، ۵۴ درصد و در مقایسه با سال گذشته ۱۱ درصد افزایش داشته است.

سردار هادیانفر با اشاره به اینکه هم اکنون وضعیت راه‌های شمالی کشور به استثنای جاده چالوس که به علت ریزش سنگ مسدود است، گفت: در محور رشت در محدوده ورودی منجیل و رودبار شاهد ترافیک نیمه سنگین هستیم و حرکت بصورت رفت و برگشت انجام می‌شود. همچنین حجم تردد‌ها در محور هراز رفت و برگشت بصورت افزایشی و پر تراکم است.

وی افزود: در نقاط دیگر کشور و شهر‌های زیارتی و سیاحتی، استان سیستان و بلوچستان و کرمان و مناطق جنوبی کشور ترافیک بصورت روان است.

سردار هادیانفر اظهار داشت: آنچه که در تصادفات نگران کننده است این است که تاکنون ۳۸۵ نفر از مردم خوبمان را در تصادفات از دست داده ایم و افزون بر ۷ هزار و ۱۰۰ مجروح و مصدوم داشته ایم. یعنی روزانه حدود ۴۰ نفر جان خود را از دست داده اند.

رئیس پلیس راهور گفت: آنچه که تأکید داریم، حتماً رانندگان عزیز و تمام سرنشینان از کمربند ایمنی استفاده کنند و طی بررسی‌ها همچنان سرعت بیشترین عامل تصادفات و متأسفانه عدم توجه به جلو نیز از دیگر عوامل مهم هستند. همچنین در مناطق بارانی سطح معابر لغزنده است و خستگی و خواب آلودگی نیز از عمال مهم تصادفات به شمار می‌آیند و هنوز ۲۷ درصد از تصادفات مربوط به واژگونی است.

وی در پایان توصیه کرد: امیدواریم رانندگان عزیز حتما با سرعت مطمئنه حرکت کنند و در مسیر‌هایی که جداشونده نداریم یعنی مسیر‌هایی که راه‌های فرعی و روستایی ندارند که غالباً بیشتر تصادفات مربوط به این مسیرهاست، امیدواریم که رانندگان بیشتر دقت نمایند و با آرامش رانندگی کنند که ما شاهد کمترین حوادث و تصادفات باشیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha