افزایش ۱۱ درصدی سفرهای نوروزی /نزدیک به ۶۶۰ هزار نفر با راه آهن، ۹۷۲ هزار مسافر هوایی و یک میلیون مسافر در دریا جا به جا شدند

۰۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۳:۵۳
کد خبر: ۴۷۰۴۷۰۹
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
افزایش ۱۱ درصدی سفرهای نوروزی /نزدیک به ۶۶۰ هزار نفر با راه آهن، ۹۷۲ هزار مسافر هوایی و یک میلیون مسافر در دریا جا به جا شدند
ضمن اشاره به گفت: نزدیک به ۶۶۰ هزار نفر با راه آهن، ۹۷۲ هزار مسافر هوایی و یک میلیون مسافر در دریا جا به جا شدند.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، شهربار افندی زاده ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: از ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا دوم فروردین ۱۴۰۲، ۲.۶۴۱.۸۴۹ مسافر توسط حمل و نقل عمومی جاده‌ای به مسافرت رفته اند که از این تعداد، سهم ناوگان اتوبوسرانی ۶۱.۵ درصد، مینی بوسرانی ۲۲.۹ درصد و سواری کرایه ۱۵.۶ درصد بوده است.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در بقیه شقوق حمل و نقل نیز جابه جایی مسافر در حال انجام است و در روز‌های ذکر شده ۶۵۷.۸۶۰ مسافر با حمل و نقل ریلی و ۹۷۲.۱۶۵ مسافر با حمل و نقل هوایی داخلی و بین المللی و تعداد ۱.۰۸۲.۲۱۴ مسافر نیز با شناور‌های مسافری و تفریحی در کشور اقدام به جابه جایی کرده اند.

وی گفت: با توجه به ادامه بارش‌ها در سطح کشور و نیز مواج بودن دریا‌های شمال و جنوب کشور انتظار می‌رود که کلیه رانندگان وسایل نقلیه و نیز راهبر‌های شناور‌های دریایی تمهیدات ایمنی لازم را در نظر بگیرند.

افندی زاده بیان کرد: متوسط تردد بین استانی در این بازه زمانی با ۲.۱۵۸.۳۶۵ وسیله نقلیه رشد ۱۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد که یکی از دلایل این رشد می‌تواند بهبود نسبی وضعیت جامعه نسبت به ابتلا به کرونا باشد.

وی در پایان افزود: استان‌های اردبیل با ۳۷ درصد، خوزستان با ۳۲ درصد، آذربایجان غربی و گلستان با ۲۵ درصد و ایلام با ۲۳ درصد بیشتر افزایش تغییرات تردد بین استانی را داشته اند و مسافرین نوروزی بیشتری نسبت به سال گذشته به سوی خوب جذب کرده اند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha