گفت‌وگوی وزیران امور خارجه ایران و استرالیا|

امیرعبداللهیان: سپاه قوی‌ترین نیرو در مبارزه با تروریسم در منطقه است

۰۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۹:۵۰
کد خبر: ۴۷۰۴۶۰۸
امیرعبداللهیان: سپاه قوی‌ترین نیرو در مبارزه با تروریسم در منطقه است
وزیر امور خارجه کشورمان و وزیر خارجه استرالیا، در مورد مهم‌ترین موضوعات مورد اهتمام دو کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

خبرگزاری میزان - حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و پنی وانگ، وزیر خارجه استرالیا، در مورد مهم‌ترین موضوعات مورد اهتمام دو کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تشکر از همتای استرالیایی و دریافت تبریک عید نوروز، بر اهمیت مسیر دیپلماسی و گفت‌وگو تاکید کرد وگفت: ما برای رابطه با استرالیا اهمیت قائل هستیم. موضوعات متنوعی برای همکاری میان دو کشور در حوزه‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی وجود دارد.

امیرعبداللهیان به سابقه خوب همکاری دو کشور در زمینه مبارزه با تروریسم در گذشته اشاره و بیان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قوی‌ترین نیرو در مبارزه با داعش و تروریسم در منطقه است و نقش بسزایی در ایجاد ثبات و امنیت در منطقه دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین به حضور یکی از سرکردگان گروهک تروریستی الاحوازیه در استرالیا اشاره و تاکید کرد: این گروهک تروریستی متهم به قتل و ترور شهروندان عادی در ایران است.

وزیر خارجه استرالیا نیز در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن تبریک عید نوروز  بر تداوم گفت‌وگو و دیپلماسی میان ایران و استرالیا تاکید کرد و گفت: ما معتقدیم باید مسیر دیپلماسی را همچنان برای رفع سوء‌تفاهمات باز نگه داریم.

پنی وانگ همچنین از ادامه گفت‌وگوها میان ایران و غرب و همچنین همکاری میان ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی استقبال و این همکاری را سازنده توصیف کرد.

وزرای امور خارجه ایران و استرالیا بر لزوم تداوم تماس و رایزنی با یکدیگر تاکید کردند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *