وزیر بهداشت: صدور مجوز تولید دارو و تجهیزات پزشکی سرعت می گیرد

۰۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۸:۴۸
کد خبر: ۴۷۰۴۵۹۱
وزیر بهداشت:  صدور مجوز تولید دارو و تجهیزات پزشکی سرعت می گیرد
وزیر بهداشت در بازدید از پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهدگفت: روند صدور مجوز‌های تولید دارو، تجهیزات پزشکی و مواد غذایی در سال «مهار تورم و رشد تولید» سرعت می‌گیرد و زمانی به مراتب کوتاهتر را به خود اختصاص می‌دهد.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه اصلاع رسانی وزارت بهداشت،  بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: بنابر تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت توجه به تولیدات داخلی و تأمین نیاز‌های کشور با بهره گیری از ظرفیت‌های نیروی انسانی متخصص، دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشکده‌های اطراف آن می‌توانند به قطب شمال شرق کشور در حوزه تولید دارو تبدیل شوند.
 
وی با بیان اینکه برای اعطای مجوز‌های لازم به شرکت‌های دانش بنیان باید زیر ساخت‌های لازم و تفویض اختیار به دانشگاه‌ها فراهم شود، تصریح کرد: در همین راستا، پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مشهد می‌تواند برای تأمین نیاز‌های دارویی و تجهیزات پزشکی مورد نیاز در شمال شرق کشور نقش آفرینی برجسته‌ای داشته باشد.
 
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: استان خراسان رضوی از نظر تولید مواد غذایی جایگاه مطلوبی در کشور دارد و در زمینه آزمایش‌ها و کنترل مواد غذایی هم در این دانشگاه اقدامات مناسبی انجام شده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha