امیرعبداللهیان: به زودی با وزیر خارجه عربستان دیدار می‌کنم

۰۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۲:۱۱
کد خبر: ۴۷۰۴۵۴۹
دسته بندی‌: بین‌الملل- جهان ، عمومی
امیرعبداللهیان: به زودی با وزیر خارجه عربستان دیدار می‌کنم
وزیر امور خارجه کشورمان در تماس با همتای کویتی خود گفت که به زودی با وزیر خارجه عربستان دیدار می‌کند.

خبرگزاری میزان - حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان، و شیخ سالم عبدالله الجابر الصباح، وزیر خارجه کویت در خصوص روند مناسبات دو جانبه و برخی مسائل منطقه‌ای تلفنی گفت‌وگو و تبادل نظر کردند. 

وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به دولت و مردم کویت، سلام رئیس جمهور کشورمان به مقامات عالی کویت را ابلاغ کرد.

امیرعبداللهیان اظهار داشت: خوشبختانه در دوره اخیر مناسبات دوجانبه شاهد برگزاری جلسات کمیته کنسولی و گارد ساحلی و کمیته حقوقی بوده‌ایم.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: آماده برگزاری کمسیون عالی مشترک بین کویت و ایران هستیم.

امیرعبداللهیان در ادامه تاکید کرد: در حوزه منطقه‌ای گام‌های خوبی برداشته شده و در حال پیگیری است. روابط با عربستان در جهت طبیعی حرکت می‌کند و به‌زودی با همتای سعودی خود دیدار و فعالیت سفارتخانه‌ها از سر گرفته خواهد شد.

وزیر امور خارجه کشورمان خاطر نشان کرد: در عرصه منطقه، توافقات سازنده‌ای در حال انجام است؛ و‌ی از توافق عربستان و سوریه برای عادی سازی روابط و بازگشایی سرکنسولگری‌ها استقبال کرد.

امیرعبداللهیان هماهنگی بیشتر دو کشور در تسهیل امور کنسولی را برای تقویت تعاملات ضروری دانست.

شیخ سالم عبدالله الجابر الصباح، وزیر خارجه کویت نیز در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن تبریک نوروز و ماه رمضان به دولت و مردم ایران، از توافق ایران و عربستان استقبال کرد و این توافق را مایه خیر و برکت برای کشور‌های منطقه دانست.

وزیر خارجه کویت از پیشنهاد و ابتکار ایران در خصوص تسهیل امور کنسولی استقبال و بر ادامه رایزنی‌ها به منظور گسترش و توسعه بیشتر روابط تاکید کرد.

انتهای پیام/



ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *