تکمیل کریدورها، توسعه اقتصاد دریامحور و نو سازی ناوگان برای حداکثر سازی کمک به تولید

۰۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۰:۵۵
کد خبر: ۴۷۰۴۴۷۳
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
تکمیل کریدورها، توسعه اقتصاد دریامحور و نو سازی ناوگان برای حداکثر سازی کمک به تولید
مهرداد بذرپاشوزیر راه و شهرسازی با تبریک سال ۱۴۰۲ به ملت بزرگ ایران، برای حداکثر سازی کمک به تولید ضمن اشاره به برداشتن موانع از سر راه مردم، تقویت بخش خصوصی و سرمایه گذاران به تکمیل کریدور‌های حمل ونقل، توسعه اقتصاد دریامحور و نو سازی ناوگان در سال جدید اشاره کرد.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش در پیامی به مناسبت سال جدید به برنامه‌های و راهبرد‌های این وزارتخانه و برداشتن موانع از سر راه مردم، تقویت بخش خصوصی و سرمایه گذاران برای نقش آفرینی و ایجاد انسجام و هماهنگی پرداخت.

متن کامل پیام وزیر راه وشهرسازی به شرح ذیل است:

یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ

سال جدید را که رهبرفرزانه انقلاب؛ سال مهار تورم و رشد تولید، نامیدند به ملت بزرگ ایران تبریک عرض می‌نمایم.


از اواخر سال ۱۴۰۱ که توفیق خدمت در وزارت راه و شهرسازی نصیب گردید، تلاش شد با مشارکت و تکیه بر خرد جمعی، مسیر دستیابی این وزارتخانه به جایگاه سزاوار خود به عنوان «پیشران پیشرفت کشور» هموار و چشم انداز تحقق «ایرانی قوی و آباد» ترسیم گردد.

ارتقاء ظرفیت‌های حمل و نقل، که رکن اصلی زنجیره ارزش تولید است و برای رونق و رشد تولید در کشور باید زیر ساخت‌های حمل و نقل را به سرعت توسعه دهیم.

به همین منظور برای تکمیل کریدور‌های شمال به جنوب و شرق به غرب، چه جاده‌ای و چه ریلی و نیز تکمیل کریدور ساحلی جنوب، به سرعت اقدام خواهیم کرد.

ارتقا و افزایش ظرفیت بنادر، مقدمه‌ای لازم برای توسعه اقتصاد دریا محور است که با جدیت در دستور کار خواهد بود.

همچنین نوسازی ناوگان جاده‌ای کشور برای حداکثر سازی کمک به تولید، از نیاز‌های اساسی شبکه حمل و نقل است که به واسطه آن کیفیت و سرعت حمل کالا ارتقا خواهد یافت.

به همت همکاران شریف و خدوم و زحمتکشم که این روز‌ها سخت مشغول خدمت به مردم عزیز در راه‌ها و جاده‌ها و فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های راه آهن و بنادروجای جای این کشورهستند، تلاش می‌کنیم که تولید را هر چه بیشتر یاری کنیم.

همچنین یکی از مسائل با اهمیت در سبک زندگی و کیفیت زندگی مردم توجه ویژه به شهرسازی، معماری و تامین مسکن طبقات مختلف جامعه است.
 در این زمینه برنامه ریزی‌های منسجمی در حوزه آماده سازی زمین، تهیه زیربنا‌ها و روبنا‌های مورد نیاز، تسهیل در صدور مجوز‌ها توام با توجه به کیفیت ساخت، مدیریت قیمت تمام شده، تامین مالی و به کارگیری حداکثری کنشگران بخش عمومی، خصوصی و مردمی صورت گرفته است.

توجه ویژه به الگو‌های شهرسازی و معماری برخاسته از تمدن ایرانی_ اسلامی، توجه به اقشار کم درآمد و بازآفرینی بافت‌های فرسوده، ناکارآمد و ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی و بافت‌های قدیمی و استفاده ازروش‌ها وفناوری‌های نوین ساخت و نوآوری در مشارکت و تامین مالی از اهم سیاست هاست.

برداشتن موانع از سر راه مردم، تقویت بخش خصوصی و سرمایه گذاران برای نقش آفرینی و ایجاد انسجام و هماهنگی در کلیه ارکان دولتی و بخش عمومی غیر دولتی خصوصا شهرداری‌ها برای شتابدهی به این حرکت مردمی و ملی در جهت رسیدن به ایران قوی وسرافراز باشد.امید دارم که سال ۱۴۰۲ سالی پربرکت و مبارک برای همه مردم عزیز کشورمان باشد.

ایران را با هم خواهیم ساخت.

مهرداد بذرپاش
وزیر راه و شهرسازی

 انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha