جلسه مشترک تلفنی رئیس مجلس و وزیر آموزش و پرورش برای پیگیری حقوق معلمان

20:15 - 29 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۴۴۲۷
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
جلسه مشترک تلفنی رئیس مجلس و وزیر آموزش و پرورش برای پیگیری حقوق معلمان
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه مشترک با رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر آموزش و پرورش برای پیگیری حقوق معلمان خبرداد و گفت همچنین با تاکید دکتر قالیباف در اولین جلسه مجلس مساله تاخیر در پرداخت‌ها در دستور کار قرار خواهد گرفت. 

خبرگزاری میزان – بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، علیرضا منادی سفیدان در خصوص جلسه مشترک تلفنی با رئیس مجلس و وزیر آموزش و پرورش برای پیگیری موضوع تاخیر در پرداخت حقوق معلمان و فرهنگیان اظهار داشت: از روز گذشته دکتر قالیباف تماس‌های متعددی با دستگاه‌های مختلف داشتند و از طریق کمیسیون تخصصی مجلس نیز پیگیری‌های جدی‌ای انجام شد.

وی تاکید کرد: متاسفانه در سازمان برنامه نوعی لجبازی و بی عملی برای پرداخت منابع مالی رتبه بندی معلمان وجود دارد و بر این اساس پس از چهار روز پیگیری از سوی مجلس و وزارت آموزش پرورش تازه آن هم به صورت ناقص پرداخت‌ها آغاز شده و در این پرداخت‌ها حق رتبه بندی دیده نشده است یعنی معلمانی که شامل رتبه بندی شده اند حقوق کامل خود را دریافت نکرده اند و حق رتبه بندی و معوقات در آن وجود ندارد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس تصریح کرد: در اولین جلسه علنی و جلسه نظارتی مجلس این موضوع در دستور کار قرار خواهد گرفت و مجلس همه کسانی که در این موضوع کوتاهی کردند را احضار خواهد کرد و به طور جدی مساله را بررسی می‌کند و مجلس از کسانی که در این زمینه کوتاهی کردند نخواهد گذشت.

وی ادامه داد: حق قانونی معلمان از سوی سازمان برنامه پرداخت نشده است در صورتی که منابع مالی وجود داشت.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خطاب به معلمان گفت: ما بابت رفتار سازمان برنامه بودجه از همه معلمان عذرخواهی می‌کنیم و قطعاً تا آخرین رالت مطالبات معلمان عزیز را بر اساس مصوبه قانونی پیگیری می‌کنیم و با مسئولین و هر کسی که در روز‌های پایانی سال اینگونه به نظام تعلیم و تربیت و امید معلمان این کشور لطمه زدند برخورد می‌کنیم و معلمان بدانند همه نمایندگان و کمیسیون آموزش از شب گذسته در حال پیگیری مطالباتشان هستند.

وی خاطر نشان کرد: این پرداخت علی الحساب با اختیار وزیر آموزش و پرورش پرداخت شد، اما بخش زیادی از مطالبات هنوز پرداخت نشده است و قول می‌دهیم در فروردین ماه تمام حقوق معلمان بر اساس رتبه بندی پرداخت شود، آموزش و پرورش، بانک مرکزی و خزانه داری تا ساعات پایانی روز گذشته و بامداد امروز آماده پرداخت هر آن چیزی بودند که سازمان برنامه و بودجه ابلاغ می‌کرد، اما این کار غیر قانونی از سوی سازمان برنامه انجام شد.

وی ادامه داد: این سازمان در قانون مداخله کرده است، این قانون آیین نامه مصوب دارد و بر اساس این آیین نامه رتبه‌ها و حقوق بندی مشخص شده است و سازمان حق دخالت نداشته است.۳۸ هزار میلیارد برای امسال و ۱۲ هزار میلیارد هم برای سال گذشته پیش بینی شده بود، اما سازمان برنامه در اجرای قانون دخالت می‌کند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *