انجام ۷۳۸ عملیات و خدمت در طرح نوروزی/ اصفهان در صدر ارائه خدمات نوروزی

12:01 - 29 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۴۳۶۸
دسته بندی: جامعه ، عمومی
انجام ۷۳۸ عملیات و خدمت در طرح نوروزی/ اصفهان در صدر ارائه خدمات نوروزی
سخنگوی طرح نوروزی هلال‌احمر ۱۴۰۲، با اشاره به آغاز طرح ملی امداد و نجات نوروز ۱۴۰۲ انجام ۷۳۸ عملیات و خدمت در طرح نوروزی خبر داد.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ وحید سلیمی، در خصوص خدمات ارائه شده به شهروندان در قالب این طرح از روز ۲۴ اسفندماه تا صبح روز ۲۸ اسفندماه، گفت: در این مدت زمان، در مجموع ۷۳۸ عملیات و خدمت انجام شده است که ۴۰۳ مورد آن جاده ای، ۱۵ عملیات در خصوص حوادث جوی، ۶ عملیات در محیط‌های آبی و ۱۷ عملیات نجات کوهستان نیز انجام شده است.

وی افزود: در این عملیات‌ها به ۱۰ هزار و ۲۳۷ نفر که نیازمند به امدادرسانی داشته‌اند، ارائه خدمت شده است. به ۶۸۷ نفر از حوادث نیز امدادرسانی شده است و برای ۲۵۷ نفر از شهروندان نجات یافته، نیز اسکان اضطراری فراهم شده است. علاوه بر این ۳۰۲ نفر از مجروحین توسط ناوگان هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند. 

سلیمی عنوان کرد: ۳۱۹۴ نفر از مصدومین سوانح مختلف نیز در محل درمان شده و ۲۷ نفر از گرفتارشدگان نیز به مناطق امن منتقل شده اند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر ادامه داد: ۷۶ عملیات نجات فنی در این بازه زمانی در سطح کشور برای نجات متاثرین از تصادف انجام شده که منجر به نجات ۸۸ نفر شده است.

وی عنوان کرد: بیشتر امدادرسانی در این مدت زمان، به ترتیب در استان‌های اصفهان، مازندران و فارس با انجام به ترتیب، ۵۰، ۳۷ و ۳۷ عملیات بوده است.

گفتنی است، در پایگاه‌های جمعیت هلال احمر سلامت مسافرین مورد توجه جدی قرار می‌گیرد و بر همین اساس ۶۰۵۴ تست فشارخون و قند نیز انجام شده است.

 انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *