ایجاد گشایش‌های جدید ارزی بر اثر توافق با عربستان و امارات

13:10 - 28 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۴۲۷۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
ایجاد گشایش‌های جدید ارزی بر اثر توافق با عربستان و امارات
بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای از گشایش‌های جدید ارزی در پی توافق با عربستان و امارات خبر داد.

خبرگزاری میزان -  بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای مهم از گشایش‌های جدید ارزی درپی توافق با عربستان و امارات خبر داد و با اعلام اینکه این بانک در نوروز برای مدیریت عملیات ارزی تعطیل نیست از فعالیت شعب ارزی و صرافی‌های منتخب در ایام تعطیلات خبر داد.

همچنین در این بیانیه تاکید شده که دیپلماسی اقتصادی دولت از طریق ایجاد کانال‌های مالی جدید و ایجاد خطوط اعتباری و سرمایه‌گذاری کشور‌های عربی، افق‌های روشنی برای مدیریت بازار ارز رقم خواهد زد.

موفقیت ایران در عرصه سیاست خارجی و سیاست اولویت ارتباطات موثر با همسایگان از جمله توافق با کشور‌های عربی علی الخصوص توافق با کشور‌های عربستان و امارات گشایش‌های ارزی خوبی ایجاد کرده است به طوری که در روز دوشنبه ۲۷ اسفند ماه رشد عرضه درهم در مرکز مبادله منجر به مبادله ۶۳۰  میلیون درهم گردید که با تداوم و رشد معاملات در هم کلیه تقاضا‌های درهمی تأمین خواهد شد.

مذاکرات فشرده تیم بانک مرکزی با کشور‌های مذکور و هم‌افزایی عملیاتی دستگاه دیپلماسی با تیم اقتصادی دولت، نتایج مثبتی در ارتباطات بین بانکی و حصول نتایج ملموس ایفا کرده است که مکمل سیاست‌های ارزی بانک مرکزی خواهد بود؛ دیپلماسی اقتصادی دولت از طریق ایجاد کانال‌های مالی جدید، ایجاد خطوط اعتباری و سرمایه‌گذاری کشور‌های عربی افق‌های روشنی برای مدیریت بازار ارز در آینده نزدیک را رقم خواهد زد.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی، به منظور مدیریت عملیات ارزی این توافق در ایام عید نوروز سال ۱۴۰۲ تعطیل خواهد بود و علاوه بر این شعب ارزی و صرافی منتخب نیز در این ایام به مردم شریف ایران خدمات رسانی خواهند کرد.

انتهای پیام/


برچسب ها: بانک مرکزی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *