زمان تخصیص سهام عدالت به جاماندگان بهزیستی و کمیته امداد

13:08 - 28 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۴۲۷۴
زمان تخصیص سهام عدالت به جاماندگان بهزیستی و کمیته امداد
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه پرداخت سهام به حدود ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار جامانده تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در مراحل پایانی است، گفت: ۱۲ تا ۱۵ میلیون جامانده دیگر داریم که بازنشستگان، کارگران فصلی و ساختمانی در اولویت آن قرار دارند.

خبرگزاری میزان - تسنیم نوشت: محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی  درباره آخرین وضعیت جاماندگان سهام عدالت گفت: مجلس سال گذشته دولت را مکلف کرد که در سال جاری به جاماندگان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی سهام عدالت بدهد.

وی با بیان اینکه پرداخت سهام به حدود ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار جامانده تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در مراحل پایانی است، خاطرنشان کرد: علاوه بر این ۱۲ تا ۱۵ میلیون نفر جامانده دیگر از سهام عدالت هستند که بازنشستگان، کارگران فصلی و کارگران ساختمانی در اولویت آن قرار دارند.

رئیس کمیسیون اقتصادی، ادامه داد: البته فهرست کامل گروه‌های اولویت‌دار جامانده از دریافت سهام عدالت در آیین نامه دولت آمده و اگر این آیین نامه به تصویب هیئت دولت برسد، پس از نهایی شدن پرداخت سهام به جاماندگان تحت پوشش نهاد‌های حمایتی، سال آینده باقی مانده مشمولان نیز تعیین تکلیف خواهند شد.

پورابراهیمی، درباره برخی اظهارنظرات از سوی مسئولان اقتصادی دولت مبنی بر عدم وجود سهام کافی برای اهدا به سایر جاماندگان سهام عدالت گفت: به هر حال این موضوع، چالشی است که وجود دارد و ما در سال آینده در نظر داریم تا این مسئله را با حضور مسئولان دولت به دقت مورد ارزیابی قرار دهیم تا در نهایت مشخص شود آیا امکان اختصاص سهام به سایر جاماندگان وجود دارد یا خیر.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *