هوا سرد می‌شود

9:43 - 28 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۴۲۱۳
دسته بندی: جامعه ، عمومی
هوا سرد می‌شود
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از فردا تا آخر هفته جاری شاهد کاهش محسوس دما در کشور خواهیم بود که شدت این کاهش دما در روز‌های سه شنبه و چهارشنبه در نیمه غربی و در روز پنجشنبه در نیمه شرقی کشور خواهد بود که مجددا توصیه می‌شود مسافرین لباس گرم به همراه خود داشته باشند.

خبرگزاری میزان - فریبا گودرزی کارشناس  سازمان هواشناسی کشور به تشریح وضعیت آب و هوای امروز یکشنبه ۲۸اسفند پرداخت و اظهار کرد: با ورود سامانه بارشی از امروز شاهد آغاز بارش‌ها در مناطق غربی کشور خواهیم بود که در ایلام، کرمانشاه و کردستان بارش‌ها از شدت بیشتری برخوردار خواهند بود لذا به مسافرین که قصد عزیمت به این مناطق را دارند توصیه می‌شود قبل از حرکت وسایل گرمایشی را با خود به همراه داشته باشند.

وی با بیان اینکه گستره این سامانه بارشی فردا به علاوه بر مناطق غربی کشور به دامنه‌های جنوبی البرز خواهد رسید افزود: فردا برای استان‌های البرز، قزوین، تهران و شرق سمنان بارش پیش بینی می‌شود که در مناطق مستعد این بارش‌ها به صورت تگرگ خواهد بود. همچنین با شمالی شدن جریانات آب و هوایی در دریای خزر شاهد بارش باران در استان‌های مازندران و گیلان خواهیم بود.

کارشناس سازمان هواشناسی با تاکید بر اینکه در روز‌های سه شنبه و چهارشنبه بیشتر مناطق کشور شاهد بارش باران خواهند بود تصریح کرد: از فردا تا آخر هفته جاری شاهد کاهش محسوس دما در کشور خواهیم بود که شدت این کاهش دما در روز‌های سه شنبه و چهارشنبه در نیمه غربی و در روز پنجشنبه در نیمه شرقی کشور خواهد بود که مجددا توصیه می‌شود مسافرین لباس گرم به همراه خود داشته باشند.

گودرزی در تشریح وضعیت آب و هوای تهران گفت: از روز دوشنبه شاهد بارش‌های بهاری در پایتخت خواهیم بود.

وی سردترین نقاط کشور را شهر کرد با ۷ درجه زیر صفر، بولداجی در اصفهان ۶ درجه زیر صفر و بویین و میاندشت ۴درجه زیر صفر اعلام کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *