کاپیتان تیم ملی هندبال: تمدید قرارداد سرمربی تیم ملی اتفاق بسیار مهمی بود/ آینده تیم ملی با وویوویچ بسیار روشن است

۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۶:۴۰
کد خبر: ۴۷۰۴۱۲۵
دسته بندی‌: ورزشی ، توپ و تور
کاپیتان تیم ملی هندبال: تمدید قرارداد سرمربی تیم ملی اتفاق بسیار مهمی بود/ آینده تیم ملی با وویوویچ بسیار روشن است
کاپیتان تیم ملی هندبال ایران تمدید قرارداد با وسلین وویوویچ را عاملی مهم برای پیشرفت هندبال ایران دانست و آینده این رشته ورزشی را بسیار روشن دانست.

خبرگزاری میزان - مجتبی حیدرپور، کاپیتان تیم ملی هندبال ایران در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون هندبال، با ابراز خرسندی از تمدید قرارداد وسلین وویوویچ به عنوان سرمربی تیم ملی ایران اظهار کرد: پس از سال‌ها حضور در تیم ملی شاید برای اولین بار باشد که یک مربی بزرگ به ایران می‌آید و شاهد تمدید قرارداد او هستیم. وسلین وویوویچ چهره بسیار مطرحی در عرصه مربیگری جهان به شمار می‌رود و قطعا ادامه کار با او سبب پیشرفت هرچه بیشتر هندبال ایران خواهد شد.

وی ادامه داد: آوردن این مربی بزرگ هندبال جهان یک قدم بسیار مهم بود و حالا نگه داشتن او قطعا به نفع هندبال ایران و به ویژه بازیکنان جوان است. وویوویچ شناخت خوبی از هندبال ایران پیدا کرده و می‌داند که از ظرفیت‌های بازیکنان چطور باید استفاده کند و همین امر هم یعنی بخش مهمی از راه پیشرفت با این مربی طی شده است.

کاپیتان تیم ملی هندبال ایران با اشاره به تثبیت شرایط تیم ملی با ماندن وویوویچ و هموار شدن راه برای پیشرفت هرچه بیشتر، خاطر نشان کرد: با ماندن وویوویچ بخش مهمی از راه را برای انجام کار‌های بزرگ طی کرده‌ایم. آمدن و رفتن مربیان تیم ملی در این سال‌ها کار را برای ما دشوار کرده بود، اما حالا ماندن یک مربی خوب و طراز اول ما را هرچه بیشتر به اهدافمان نزدیک خواهد کرد.

حیدرپور افزود: وسلین وویوویچ در این یک سال با هندبال ایران وفق پیدا کرده و نیاز‌های تیم ملی را به خوبی می‌داند و قطعا در دومین سال حضور عملکرد موفق‌تری با او خواهیم داشت. مطمئنم آینده تیم ملی هندبال ایران با وسلین وویوویچ روشن‌تر خواهد بود و حتی حضور این مربی می‌تواند به پیشرفت دیگر بخش‌های هندبال کشور کمک نماید.

وی با بیان اینکه عملکرد تیم ملی هندبال ایران با هدایت وسلین وویوویچ سبب تحسین کارشناسان هندبال شده، گفت: وقتی فدراسیون هندبال و وسلین وویوویچ قرارداد همکاری را با یکدیگر امضا می‌کنند یعنی هر دو طرف می‌دانند که چه چیزی می‌خواهند و البته هر دو طرف از یکدیگر رضایت دارند. حالا هم فدراسیون می‌داند سرمربی تیم ملی چه نیاز‌هایی دارد و هم وویوویچ می‌داند تیم ملی به چه چیز‌های برای پیشرفت هرچه بیشتر نیاز دارد.

کاپیتان تیم ملی هندبال ایران اظهار کرد: هندبال ایران با سرعت بسیار زیادی در حال حرکت و پیشرفت است و امیدوارم تیم ملی نیز در سال آینده در رویداد‌هایی که پیش رو دارد، موفق باشد. ما رویداد‌های مهمی از جمله بازی‌های آسیایی و رقابت‌های قهرمانی آسیا را در پیش داریم و قطعا با حضور وویوویچ می‌توانیم در این دو رویداد حضور موفقی داشته باشیم.

وی ادامه داد: اگر نگاهی به عملکرد تیم ملی با هدایت وسلین وویوویچ در قهرمانی جهان داشته باشیم، همان تیم ملی شیلی که موفق به پیروزی در مقابلش شدیم در برابر دو نماینده دیگر آسیا یعنی عربستان و کره‌جنوبی پیروز میدان بود و این نشان از قدرت تیم ملی ایران دارد. ما در برابر قدرت‌های برتر هندبال جهان مانند فرانسه و اسپانیا عملکرد بسیار خوبی داشتیم و این نشان از هدایت خوب تیم ملی توسط یک چهره سرشناس است.

کاپیتان تیم ملی هندبال ایران در مورد تجربه شخصی خود از کار کردن با وسلین وویوویچ گفت: من در تیم ملی با مربیان زیادی کار کرده‌ام، اما تجربه کار کردن با وسلین وویوویچ بسیار برایم متفاوت از دیگر مربیان بود. وسلین در خارج از زمین مانند یک دوست برای بازیکنان است و سعی می‌کند در مشکلات آن‌ها را همراهی کند، اما در داخل زمین بسیار جدی و سخت‌گیرانه عمل می‌کند. 

وی افزود: وسلین در هنگام تمرین و ارزیابی به همه بازیکنان به یک چشم نگاه می‌کند و برای او فرقی نمی‌کند چه کسی داخل زمین است و همین هم سبب شده تا شاید برای اولین بار هر بازیکنی که به تیم ملی راه یافت از سوی دیگران و حتی بازیکنانی که به تیم ملی نرسیدند مورد تایید قرار گیرند.

حیدرپور در پایان به پیشرفت هندبال ایران در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: در هندبال کشور بازیکنان جوانی داریم که آینده این رشته را رقم خواهند زد. پیشرفت را در هندبال کشور می‌توان دید و حتی سطح مسابقات لیگ برتر بسیار ارتقا پیدا کرده و مطمئنا با برنامه‌ریزی که صورت گرفته در آینده بسیار نزدیک شاهد اتفاقات درخشان در هندبال ایران خواهیم بود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha