«جشنواره طعم کتاب با عشایر» الگویی برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در سراسر کشور

11:05 - 27 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۴۰۸۹
«جشنواره طعم کتاب با عشایر» الگویی برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در سراسر کشور
مهدی رمضانی در اختتامیه جشنواره طعم کتاب با عشایر گفت: تاکنون در فضای کار فرهنگی نگاه و ظرفیتی که در جشنواره طعم کتاب با عشایر وجود داشت کمتر فعال شده است؛ این اقدام تبدیل به الگویی برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در سراسر کشور خواهد شد.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، اختتامیه جشنواره طعم کتاب با عشایر ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۱ با حضور مهدی رمضانی، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در منطقه آرپناه از توابع شهرستان لالی استان خوزستان برگزار شد.

مهدی رمضانی، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، ضمن ابراز خرسندی از حضور در اختتامیه جشنواره طعم کتاب با عشایر اظهار داشت: شور و شوق و شعف و مهربانی شما، مثال زدنی است و ما شرمنده این حجم از محبت و مهمان نوازی و وفاداری شما به اسلام و انقلاب هستیم. ما مسئولین هرگز نمی‌توانیم قدر زحمات شما را به جای آوریم؛ عزیزانی که دور از مرکز استان و امکاناتی که بسیاری از هم میهنان بهره‌مند هستند، زندگی و تلاش می‌کنند و در مقاطع مختلف تاریخ وفاداری خود را به ایران، اسلام و انقلاب اثبات کردند. دست تک تک شما عزیزان را می‌بوسم و این روز را در تقویم زندگی خود، به عنوان روزی مبارک ثبت خواهم کرد.

وی ادامه داد: امیدوارم تا زمانی که مسئولیت دارم، به شما عزیزان خدمت کنم. در کنار همه پیشرفت‌ها و سرمایه‌ها، آنچه ارزشمند و مانا است، وجود تک تک شما عزیزان است که اثرگذار و وفادار و حافظ انقلاب هستید.

رمضانی ضمن تقدیر از بانیان برگزاری این جشنواره، اظهار داشت: در فضای کار فرهنگی چنین نگاه و ظرفیتی تاکنون کمتر فعال شده؛ بحمدالله این اقدام تبدیل به الگویی برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در سراسر کشور خواهد شد. امیدوارم از حیث امکانات و تجهیزات قادر به ارائه خدمتی به شما عزیزان باشیم. چنانچه امکان ارسال کتابخانه سیار به این منطقه فراهم باشد، پیگیری می‌کنیم که در اسرع وقت این اتفاق بیفتد. همچنین طرح کوله کتاب نیز به زودی در این منطقه اجرا خواهد شد.


وی اضافه کرد: در حال حاضر خدمات کتابخانه تنها به امانت کتاب و ایجاد فضایی برای مطالعه، محدود نمی‌شود. ما ظرفیتی برای اطلاع رسانی و خدمت رسانی داریم؛ می‌توانیم منتقل کننده دغدغه‌ها باشیم؛ می‌توانیم با ایجاد فضایی آموزشی، به توسعه بحث آموزش در کنار آموزش رسمی کشور بپردازیم. ان شاءالله با تنوع بیشتری به ارائه خدمات می‌پردازیم و با ایجاد چارچوب و طرحی علمی و فرهنگی این موضوع را پیگیری خواهیم کرد. این شروع یک راه و مسیر است و ان شاءالله در آینده به درختی تنومند در حوزه فرهنگ تبدیل خواهد شد.

رمضانی در خاتمه ضمن تقدیر از میهمانان و عشایر، گفت: بنده سلام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را نیز به شما ابلاغ می‌کنم و یقین داشته باشید که رئیس جمهور محترم و مقام معظم رهبری، امام خامنه‌ای نیز، از چنین گردهمایی‌هایی حول محور کتاب و فرهنگ، خوشحال می‌شوند. یاد و نام امام عظیم الشأن را گرامی می‌دارم که هر آنچه حاصل شده، از برکت وجود ایشان و انقلابی که به واسطه ایشان شکل گرفت، بوده است. یاد شهدای گلگون کفن انقلاب را گرامی می‌دارم و ان شاءالله مشمول دعای شهدا باشیم.

 انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *