قرارداد وویوویچ با تیم ملی هندبال تمدید شد

22:23 - 26 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۴۰۵۷
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
قرارداد وویوویچ با تیم ملی هندبال تمدید شد
فدراسیون هندبال از ادامه همکاری با وسلین وویوویچ به عنوان سرمربی تیم ملی هندبال مردان خبر داد.

خبرگزاری میزان - فدراسیون هندبال از عقد قرارداد جدید با وسلین وویوویچ به عنوان سرمربی تیم ملی هندبال مردان خبر داد. 

علیرضا پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال در مسابقات قهرمانی جهان مذاکرات با وسلین وویوویچ را دنبال کرد و ماحصل این پیگیری‌ها و مذاکرات فشرده تمدید قرارداد وویوویچ برای دومین سال پیاپی با ایران بود.

تیم ملی هندبال ایران با حضور وسلین در رقابت‌های قهرمانی جهان برای اولین بار به مرحله اصلی این مسابقات رسید. همچنین هندبال ایران با حصورش در بازی‌های کشور‌های اسلامی به مدال برنز رسید.

تیم ملی هندبال ایران در یک سال پیش رو رویداد‌های مهمی از جمله بازی‌های آسیایی را در پیش دارد.

این مربی اهل مونته‌نگرو متولد ۱۹۶۱ میلادی است و سوابق درخشانی در عرصه مربیگری باشگاهی و ملی و همچنین دوران بازیگری در کارنامه او دیده می‌شود و آخرین تجربه مربیگری او پیش از حضور در تیم ملی هندبال ایران به سال ۲۰۲۱ در باشگاه مطرح واردار مقدونیه بازمی‌گردد.

کسب عنوان چهارم المپیک سیدنی ۲۰۰۰ با تیم ملی یوگوسلاوی، کسب مقام دوم مسابقات قهرمانی جوانان جهان با تیم ملی صربستان و مونته‌نگرو در سال ۲۰۰۲ و قهرمانی جهان با همین تیم در سال ۲۰۰۵، کسب قهرمانی اروپا با تیم ملی جوانان صربستان و مونته‌نگرو در سال ۲۰۰۴، کسب مقام پنجم قهرمانی بزرگسالان جهان در سال ۲۰۰۵ با تیم ملی بزرگسالان صربستان و مونته‌نگرو و کسب مقام سوم رقابت‌های قهرمانی جهان سال ۲۰۱۷ با تیم ملی بزرگسالان اسلوونی از جمله مهم‌ترین عناوین وسلین وویوویچ در عرصه مربیگری ملی است.

وسلین وویوویچ در عرصه مربیگری باشگاهی نیز سابقه درخشانی دارد. حضور در باشگاه‌های مطرح دنیا از جمله واردار مقدونیه و زاگرب کرواسی در کارنامه این مربی دیده می‌شود. قهرمانی در باشگاه‌های اسپانیا با تیم رئال سوسیداد و همچنین قهرمانی در باشگاه‌های اروپا با همین تیم، سه قهرمانی در سوپرلیگ هندبال مقدونیه و دو قهرمانی در جام باشگاه‌های مقدونیه با تیم واردار، قهرمانی در لیگ هندبال کرواسی در دو فصل پیاپی با تیم زاگرب و قهرمانی در جام پادشاهی قطر از دستاورد‌های این مربی مطرح در عرصه باشگاهی به شمار می‌آیند.

وی همچنین در دوران بازیگری خود به عنوان یکی از مطرح‌ترین بازیکنان جهان هندبال مدال طلای المپیک لس آنجلس ۱۹۸۴ و مدال برنز سئول ۱۹۸۸ را بدست آورده و یک طلا و یک نقره مسابقات قهرمانی جهان را به ترتیب در سال‌های ۱۹۸۶ و ۱۹۸۲ را نیز به گردن آویخته است. ووجوویچ عنوان سومی رقابت‌های قهرمانی اروپا و دو قهرمانی باشگاه‌های اروپا را نیز در دوران ورزش حرفه‌ای خود بدست آورده است.

حضور به مدت شش سال در باشگاه بارسلونا نقطه عطفی در دوران بازیگری وسلین وویوویچ به شمار می‌آید.

این مربی مطرح دنیای هندبال در سال ۱۹۸۸ میلادی به عنوان برترین بازیکن جهان انتخاب و در سال ۱۹۸۶ نیز به عنوان برترین ورزشکار کشور یوگوسلاوی شناخته شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *