رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

تشکیل ۳۷ گشت مشترک نظارت بر بازار در استان هرمزگان با دستور دادستان مرکز استان

20:00 - 26 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۴۰۴۵
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
تشکیل ۳۷ گشت مشترک نظارت بر بازار در استان هرمزگان با دستور دادستان مرکز استان
دادستان مرکز استان هرمزگان از تشکیل ۳۷ گشت نظارت بر بازار با مشارکت تعزیرات، صمت، اتاق اصناف، جهاد کشاورزی و نیروی مقاومت بسیج با هماهنگی و نظارت معاونت حقوق عامه دادستانی خبر داد.

خبرگزاری میزان_ علیرضا احمدی منش دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از قاطعیت دستگاه قضایی این استان در برخورد با گران فروشان و محتکران خبر داد و اعلام کرد: در راستای نظارت بر بازار شب عید و ماه مبارک رمضان، ۳۷ گشت نظارت بر بازار با مشارکت تعزیرات، صمت، اتاق اصناف، جهاد کشاورزی و نیروی مقاومت بسیج با هماهنگی و نظارت معاونت حقوق عامه دادستانی تشکیل شده است.

وی اظهار کرد: با توجه به دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر لزوم نظارت دستگاه قضایی بر بازار و کنترل قیمت‌ها و همچنین در راستای اجرای طرح از فجر تا فطر مقرر شده است؛ گشت‌های مشترک نظارتی شامل تعزیرات حکومتی، نیروی مقاومت بسیج، اتاق اصناف، جهاد کشاورزی و بازرسین صمت تحت نظارت معاونت حقوق عامه دادستانی مرکز استان به صورت مستمر وضعیت بازار را رصد و کنترل نمایند تا از گران‌فروشی و تحمیل فشار‌های مضاعف بر مردم جلوگیری شود.

احمدی منش در ادامه افزود: مردم نیز در صورت مشاهده هرگونه احتکار و افزایش کاذب قیمت‌ها، موارد را به سامانه «سجام» دادگستری هرمزگان به آدرس اینترنتی sajam.scpd.ir گزارش کنند.

وی تصریح کرد: دستگاه قضایی استان هرمزگان در برخورد قاطع و بدون اغماض با گران فروشان و محتکران مصمم است و اجازه هیچ نوع سوء استفاده‌ای را در این خصوص نخواهد داد.

دادستان مرکز استان هرمزگان همچنین خاطرنشان کرد: چنانچه دستگاه‌های متولی تنظیم بازار در راستای خدمت رسانی به مردم، علاوه بر انجام وظایف محوله در بُعد نظارت نیز اهتمام لازم را داشته باشند، مطمئناً فرصت طلبانی که به گران‌فروشی و احتکار مایحتاج عمومی می‌پردازند، در تحقق نیات شوم خود ناکام خواهند ماند.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *