امام جمعه موقت تهران: نظام با عفو رهبر انقلاب برای فریب‌خوردگان اغتشاشات انعطاف نشان داد

14:19 - 26 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۴۰۱۶
امام جمعه موقت تهران: نظام با عفو رهبر انقلاب برای فریب‌خوردگان اغتشاشات انعطاف نشان داد
خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان این که در جریان اغتشاشات مردم به رغم گلایه‌ها و نارضایتی‌ها، کاری کردند کارستان و پای انقلاب ایستادند گفت: نظام با عفو رهبر محبوبمان برای فریب‌خوردگان اغتشاشات، انعطاف خود را نشان داد.

خبرگزاری میزان - حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در خطبه‌های آخرین نماز جمعه سال ۱۴۰۱ در تهران، گفت: برای درک عظمت تقوا همین کفایت می‌کند که تقوا مقصد نهایی همه برنامه‌های خودسازی است که در همه ماه‌های بزرگ خدا مخصوصا ماه رمضان قرار گرفته است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد: ماه شعبان، ماه آمادگی برای ضیافت الهی به آخرین روز‌های آخر رسیده است. می‌توان صدای گام‌های ماه مبارک رمضان را شنید. بشارت بزرگ پیامبر اعظم (ص)، حکایت نزدیک شدن ماه خدا است.

وی افزود: جامعه مؤمنین باید با همه قلب و عمل خود از این حقیقت بزرگ استقبال کنند. بنابر نقل شیخ صدوق، چنین روزی اباصلت خدمت امام رضا (ع) رسید. حضرت به او فرمودند که اکثر ماه شعبان رفت و این آخرین روز ماه شعبان است؛ در این فرصت باقی‌مانده کوتاهی‌های خود را در روز‌ها و شب‌های این ماه جبران کن و نصیب خود را بردار.

خطیب موقت تهران با اشاره به ازدیاد حوادث طبیعی در سال ۱۴۰۱، گفت: نیازمند مدیریت جدی‌تری برای بحران‌ها و مواجهه با حوادث طبیعی هستیم.

حاج علی اکبری ادامه داد: عملیات سنگین بیش از ۱۰۰ روز کشور را در مخاطره قرار داد، فشار‌ها را از همه طرف بر ایران وارد کردند تا میوه آن را در میز مذاکرات بگیرند، در پاییز ۱۴۰۱، ملت و امت ما در برابر سه فتنه بزرگ ایستاد. با رفتار‌های غیرقابل تصور، کشته‌سازی وارد میدان شدند. یادمان نمی‌رود که چه کردند.

وی اضافه کرد: در ادامه با مسموم کردن دانش‌اموزان و فراخوان دادن برای چهارشنبه آخر سال، برنامه خود را پیش بردند. دیپلماسی شیطانی هم در ادامه همین مساله بود که میخواستند ایران را با بهانه‌های حقوق بشری، منزوی کنند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اضافه کرد: بازار ارز را به هم ریختند و تلاش داشتند ارز را به ۱۰۰ هزار تومان برسانند. اگرچه برنامه‌ریزی دشمن دقیق بود، اما در محاسبات خود دچار اشتباه شده بود و نه شناختی از رهبر ما و نه شناختی از رهبر ما داشت.

وی یادآور شد: مردم ما به رغم گلایه‌ها و نارضایتی‌ها، کاری کردند کارستان؛ پای انقلاب ایستادند. نظام با عفو رهبر محبوبمان برای فریب‌خوردگان اغتشاشات، انعطاف خود را نشان داد.

حاج علی اکبری اظهار کرد: باید در برابر این ملت بزرگ و اهل ولایت سر تعظیم فرود آورد که به رغم همه دشواری‌ها، درخشیدند. البته دشمنان ما در جنگ رسانه‌ای و شناختی، کامیابی‌ها و موفقیت‌ها ایران قوی دیده نشود. اجازه ندادند کاهش بدهی‌های ملی، کاهش نسبی بیکاری، کاهش وابستگی اقتصادی به برجام، گسترش همکاری‌های آسیایی، رشد میزان غنی سازی اورانیوم به ۶۰ درصد، توافق با عربستان، تکمیل پروژه‌های بزرگ و کوچک، بهره‌برداری از بزرگ‌ترین تلسکوپ منطقه‌ای، رشد کمی و کیفی شرکت‌های دانش‌بنیان، تقویت دیپلماسی اقتصادی و … دیده شود.

وی گفت: ما توانستیم، پس می‌توانم و سال ۱۴۰۲، راه کمال خود را با قوت ادامه خواهیم داد. البته مردم ما با مشکلات فراوانی ناشی از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها مواجه شدند. اما این مشکلات باعث نشد از انقلاب خود کوتاه بیایند. حضور میدانی رئیس‌جمهور در بین مردم، اقدامات خوب قوه قضاییه و مصوبات خوب مجلس، از موضوعات مثبت سال ۱۴۰۱ بود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تأکید کرد: ملت ایران منطق انقلابی را انتخاب کرده و بر همان اساس پیش خواهد رفت.

حاج علی اکبری افزود: به لطف خدا وضعیت جبهه مقاومت در سال ۱۴۰۱ بسیار خوب بود. سوریه توسط همان تحریم‌کننده‌ها به جهان عرب برگشت. عراق دولت خود را تشکیل داد. فلسطین ضربات سنگینی بر رژیم صهیونیستی وارد کرد. لبنان در برابر جبهه عبری- عربی ایستادگی کرد و بازنده همه این اتفاقات رژیم کودک‌کش صهیونیستی بود.

وی با بیان اینکه در اروپا هم وضع خوب نیست، گفت: جنگ اوکراین که ادامه پیدا کرده، بسیاری از مناسبات و روند‌های جهانی را تحت تأثیر قرار داده است. بحران در اقتصاد‌های غربی را در پی داشته و اقتصاد بین‌الملل هم تحت تأثیر جدی قرار گرفته است. اما امریکایی‌های احمق قصد عاقل شدن ندارند و حماقتشان همچنان ادامه دارد.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: امریکا از منظر اقتصادی سال گذشته با بدهی‌های نجومی مواجه بوده و هشدار‌های فروپاشی اقتصادی در این روز‌ها مواجه می‌شود. در وضعیت اجتماعی هم شرایط خوبی ندارند و هموز درگیر کرونا هستند.

وی در پایان تاکید کرد: سال ۱۴۰۱ سال ایران، جبهه مقاومت و آسیا بود. سالی که پشت سر گذاشتیم سالی بود به سوی ظهور حضرت حجةبن‌الحسن (عج).

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *