اهتمام وزارت فرهنگ برای اعتلای فرهنگ و هنر مناطق مبتنی بر ظرفیت‌ها و استعداد‌های بومی

12:01 - 26 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۳۹۹۴
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
اهتمام وزارت فرهنگ برای اعتلای فرهنگ و هنر مناطق مبتنی بر ظرفیت‌ها و استعداد‌های بومی
وزیر فرهنگ گفت: وزارت فرهنگ به تاسی از رهبری عزیز و حکیم انقلاب و بر اساس برنامه تحولی دولت مردمی برای اعتلای فرهنگ و هنر در همه بخش‌های کشور متناسب با ظرفیت‌ها و استعداد‌های بومی برنامه ریزی ویژه‌ای تدارک دیده است.

خبرگزاری میزان - به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ شامگاه پنجشنبه بیست و پنجم اسفندماه در ادامه سفر استانی خود به خراسان شمالی در مراسم اختتامیه سومین جشنواره موسیقی مقامی در شهرستان شیروان حضور یافت.

وی در این مراسم با اشاره به نگاه متعالی نظام اسلامی و دولت انقلابی به فرهنگ و هنر به عنوان مقوله مهم و پیشران در عرصه پیشرفت کشور گفت: نگاه نظام اسلامی به هنر نگاهی اصیل است و از این منظر هنرمند انسانی نخبه، خردمند و پیشتاز تحولات جامعه شناخته می‌شود.

وزیر فرهنگ یادآور شد: در مسیر چهل و چهار ساله انقلاب اسلامی اهالی فرهنگ و هنر همواره همراه مردم و پیشتاز تحولات انقلاب اسلامی بوده اند و عشق و علاقه مردم به ایران عزیز را با زبان هنر روایت کرده اند. به عنوان نمونه اجرا‌های این مراسم، مضامین ارزشمندی، چون عشق و محبت به خداوند متعال و ائمه اطهار و تروج عاطفه، محبت و مودت بین مردم را تداعی می‌کرد.

اسماعیلی با اشاره به علاقه مردم ایران به هنر و هنرمندان گفت: هنرمندان سرایندگان زیبایی هستند و زیبایی‌ها را به رخ می‌کشند. زیبایی که در خط خوب، شعر خوب، موسیقی خوب یا مجموعه فاخر نمایشی ظهور پیدا می‌کند.

‏وی با تاکید بر شور و علاقه مردم شیروان نسبت به هنر اصیل موسیقی گفت: نظام هنری ما امروز با از گذر از فراز و فرود‌های مختلف، به استقرار رسیده و علت آن، بهره مندی حوزه فرهنگ و هنر کشور از رهبری معظم انقلاب به عنوان شخصیتی دانا و عالم نسبت به فضای هنری کشور است. ایشان در طول سال چندین محفل شعر برگزار می‌کنند و به همه دقایق و ظرایف هنری آگاه و مسلط هستند.

‏عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: ما متولیان حوزه فرهنگ و هنر همواره از محضر رهبری معظم انقلاب می‌آموزیم و ایشان به عنوان راهنمای حکیم با دقت و حساسیت از اعتلای فرهنگ و هنر ایران عزیز صیانت می‌کنند.

‏وزیر فرهنگ تصریح کرد: وزارت فرهنگ به تاسی از رهبری عزیز و حکیم انقلاب و بر اساس برنامه تحولی دولت مردمی برای اعتلای فرهنگ و هنر در همه بخش‌های کشور متناسب با ظرفیت‌ها و استعداد‌ها برنامه ریزی ویژه تدارک دیده است و بر همین مبنا پاسداشت هنر اصیل موسیقی مقامی ‏خراسان شمالی به عنوان پایگاه بزرگ موسیقی نواحی کشور از اولویت‌های وزارت فرهنگ به شمار می‌رود.

‏اسماعیلی ادامه داد: برنامه‌های جدیدی برای حمایت از هنر اصیل و بومی موسیقی مقامی در این منطقه تدارک دیده شده است و در این راستا از طرح‌های نوین در این زمینه حمایت‌های لازم به عمل خواهد آمد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان تصریح کرد: هیچ محدودیتی برای اعتلای موسیقی اقوام و تجلیل از هنرمندان فاخر و ارزشمند آن وجود ندارد و وزارت فرهنگ برای اعتلای حوزه فرهنگ و هنر ایران عزیز از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *