شمخانی: نیازمند تعامل و توسعه همکاری‌ها در همه ابعاد هستیم      

22:07 - 25 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۳۹۶۲
شمخانی: نیازمند تعامل و توسعه همکاری‌ها در همه ابعاد هستیم
 
 
 
دبیر شورای‌عالی امنیت ملی ایران در دیدار با معاون رئیس دولت، نخست‌وزیر و امیر دوبی، تاکید کرد: نیازمند تعامل و توسعه همکاری‌ها در همه ابعاد هستیم.

خبرگزاری میزان - دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی که به دعوت رسمی همتای خود به امارات متحده عربی سفر کرده است، بعد از ظهر امروز پنج‌شنبه در کاخ زعبیل دوبی مورد استقبال «شیخ محمد بن‌راشد آل‌مکتوم» معاون رئیس دولت، نخست‌وزیر و امیر دوبی قرار گرفت.

دریابان شمخانی در این دیدار با تاکید بر تسریع توافقات قبلی برای رفع موانع همکاری دوجانبه گفت: جمهوری اسلامی ایران مجدانه به دنبال تقویت همکاری مستمر و سازنده با همسایگان است و مجموعه ظرفیت‌های خود را در این خصوص به‌کار گرفته است.

وی در ادامه به نیاز منطقه به صلح، ثبات و آرامش، اشاره و تاکید کرد: بی‌اعتمادی میان کشور‌های منطقه مانعی جدی برای تحقق این هدف و ضربه به توسعه اقتصادی منطقه است.

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه نیازمند تعامل و توسعه همکاری‌ها در همه ابعاد هستیم، گفت: این امر موضوعی که قطعا افزایش امنیت، آرامش و رفاه مردم منطقه را در پی خواهد داشت.

شمخانی امارات متحده عربی و شیخ‌نشین دوبی را از جمله بازیگران موثر در تحولات اقتصادی و تجاری منطقه خواند.

وی در ادامه تاکید کرد: دولت سیزدهم با اتخاذ راهبرد همسایه‌محوری مصمم به عبور از موانع تصنعی و تحمیلی است که در مسیر توسعه روابط کشور‌های منطقه ایجاد شده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی همچنین ضمن اشاره به اراده جدی رهبران دو کشور برای ایجاد فرصت‌های جدید در روابط دو جانبه گفت: گفتگو‌های انجام شده در این سفر با مقامات عالی سیاسی، اقتصادی، بانکی و امنیتی امارات، چشم انداز بسیار روشنی را در زمینه ایجاد جهش در روابط دو جانبه و چند جانبه نوید می‌دهد.

شیخ محمد بن‌راشد آل‌مکتوم نیز در این دیدار ضمن تبریک به دریابان شمخانی درباره توافق حاصل شده میان ایران و عربستان برای آغاز مجدد روابط دو جانبه، گفت: کشورش تمام ظرفیت‌های خود را در راستای کمک به اجرایی‌سازی این توافق به خدمت خواهد گرفت.

امیر دوبی ضمن ابراز خشنودی از سفر بسیار مهم دریابان شمخانی به امارات متحده عربی اظهار کرد: ارتقای مناسبات دوجانبه و راهبردی با ایران همواره برای امارات متحده عربی بسیار مهم و مغتنم بوده است.

شیخ محمد بن راشد با اشاره به به حل مشکلات اتباع و نهاد‌های ایرانی مستقر در دوبی قول مساعد داد و گفت: تمام تلاش خود را برای حل و فصل این مشکلات به‌کار خواهیم بست.

وی با تاکید بر عدم اجازه امارات به تلاش بیگانگان برای تخریب روابط دوجانبه با ایران افزود: سابقه نشان داده که تنها برنده اختلاف میان دو کشور، دشمنان ملت‌های منطقه هستند، لذا سیاست قطعی ما این است که به هیچ کشور یا بازیگر ثالثی اجازه ندهیم میان دو کشور تفرقه‌افکنی کرده یا از جغرافیای امارات علیه ایران استفاده کند.

گفتنی است، در این دیدار «شیخ مکتوم بن‌محمد بن‌راشد آل‌مکتوم» معاون حاکم دوبی و وزیر دارایی، «انور بن‌محمد قرقاش» مشاور دیپلماتیک رئیس دولت امارات و «طلال حمید بلحول الفلاسی» مدیرکل آژانس امنیت دولتی دوبی نیز حضور داشتند.

 انتهای پیام/


برچسب ها: شمخانی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *