آیین‌نامه حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در حوزه حمل‌ونقل و مسکن ابلاغ شد

11:00 - 25 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۳۸۸۸
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
آیین‌نامه حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در حوزه حمل‌ونقل و مسکن ابلاغ شد
وزیر راه و شهرسازی از ابلاغ آیین‌نامه حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در حوزه حمل‌ونقل، مسکن و شهرسازی خبر داد و ایجاد سیستم حمل‌ونقل ایمن و کارآمد و توسعه شهر هوشمند ایرانی_اسلامی را از اهداف این آیین‌نامه برشمرد.

خبرگزاری میزان - مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی درباره آیین‌نامه حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در حوزه حمل و نقل، مسکن و شهرسازی و اهداف آن نوشت: آیین نامه حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در حوزه حمل و نقل و مسکن و شهرسازی که چند روز قبل مصوب دولت شده بود، ابلاغ شد.

وزیر راه و شهرسازی افزود: مهمترین هدف این آیین‌نامه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان برای فعالیت‌های زیر است: ایجاد سیستم حمل و نقل یکپارچه، پاک، ایمن، سریع، کارآمد، هوشمند و نوآورانه در راستای افزایش سهم حمل و نقل همگانی و ایفای نقش موثر در ترانزیت و تجارت بین المللی.

وی دیگر هدف این آیین‌نامه را حنایت از شرکت‌های دانش بنیان برای افزایش چابکی و کارآمدی حاکمیت در بخش حمل و نقل و کاهش اثرات مخرب محیط زیستی و توسعه حمل‌ونقل عمومی سبز دانست.

به گفته بذرپاش، بهینه سازی مصرف انرژی، تسریع در بازآفرینی بافت فرسوده، افزایش طول دوره بهره برداری ساختمان و توسعه شهر هوشمند ایرانی - اسلامی و شهر آینده از دیگر اهدافی است که در آیین‌نامه حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در حوزه حمل‌ونقل، مسکن و شهرسازی دنبال می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *