سند تحول جمعیت هلال احمر در سال جدید به نتیجه می‌رسد

10:53 - 25 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۳۸۸۷
سند تحول جمعیت هلال احمر در سال جدید به نتیجه می‌رسد
رئیس جمعیت هلال احمر گفت: سند تحول جمعیت هلال احمر در حال تدوین و در مراحل پایانی است و در سال جدید به نتیجه می‌رسد.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ پیر حسین کولیوند رئیس این جمعیت صبح امروز در نشست مجمع عمومی هلال احمر حضور پیدا کرد و گفت: در سال ۱۴۰۱ انحرافی از برنامه‌ریزی‌های انجام شده نداشتیم و در بعضی موارد فراتر از برنامه‌ریزی عمل کردیم.

او توضیح داد: اکنون سند تحول جمعیت هلال احمر در حال تدوین و در مراحل پایانی است و در سال جدید به نتیجه می‌رسد.

کولیوند ادامه داد: به عنوان نمونه در حوزه جوانان تا امروز بیش از یک میلیون عضو جوان شناسنامه‌دار جذب هلال احمر شده‌اند و این عضوگیری انبوه در سال آینده منتهی به ارائه آموزش‌های عمومی و تخصصی به آن‌ها می‌شود.

کولیوند گفت: حضور کودکان، جوانان و نوجوانان در هلال احمر سرمایه انسانی بزرگی است. یک نمونه‌اش در هفته گذشته بود که اعضای جوان ما در ۴۱۸ شهرستان توانستند ۱۰۰ هزار درخت را در کمتر از ۲۰ دقیقه در سراسر کشور بکارند و این اتفاق به عنوان رکورد در دنیا ثبت شد.

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین درباره عملکرد این جمعیت در عملیات امدادرسانی به زلزله‌زدگان ترکیه و سوریه گفت: فرانچسکو روکا رئیس فدراسیون جمعیت‌های صلیب‌سرخ و هلال احمر از بین بیش از ۱۰۰ جمعیت ملی که در ترکیه حضور داشتند؛ فقط از هلال احمر جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد و با ارسال پیامی مکتوب از حضور به موقع و موثر امدادگران ایرانی تشکر کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر تلاش برای کاهش تبعات نامطلوب تغییرات اقلیمی را اولویت هلال احمر دانست و گفت: علاوه بر فرهنگ‌سازی برای حفظ محیط‌زیست و کاشت درخت، هلال احمر کشورمان موضوع مهم تغییر اقلیمی را از محور‌های دیپلماسی بشردوستانه و فعالیت‌های مشترک ایران با سایر جمعیت‌های ملی صلیب‌سرخ و هلال احمر می‌داند و مصمم است تا اقدامات موثر علمی و عملی برای کاهش سوانح ناشی از تغییرات اقلیمی را ادامه دهد.

کولیوند یادآوری کرد: هلال احمر کشورمان امسال موفق به دریافت عالی‌ترین نشان فدراسیون جمعیت‌های صلیب‌سرخ و هلال احمر شد و مدال «هانری داویسون» در جریان نشست‌های اساسنامه‌ای فدراسیون در ژنو به هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اهدا شد.

او همچنین به عملیات امدادرسانی زلزله خوی اشاره کرد و گفت: در خوی به ۱۳۰ هزار نفر خدمات اسکان و تغذیه اضطراری ارائه شد و این خدمات تا روز‌ها ادامه یافت. برپایی ۱۱۰ اردوگاه در شهرستان خوی کار بزرگی بود که امدادگران هلال احمر به خوبی از پس آن برآمدند.

کولیوند همچنین پرداخت حقوق و تحت پوشش بیمه قرارگرفتن امدادگران هلال احمر در سراسر کشور برای اولین بار در تاریخ فعالیت این جمعیت را از مهم‌ترین دستاورد‌های خود و همکارانش در سال ۱۴۰۱ دانست.

پنجمین نشست از پنجمین دوره مجمع‌عمومی هلال احمر با حضور اعضای این مجمع از سراسر کشور هم اکنون در شهر مشهد در حال برگزاری است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *