اراضی رودخانه منطقه کرتیان استان خراسان رضوی آزاد سازی و اعاده به وضع سابق شد

11:06 - 25 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۳۸۸۴
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
اراضی رودخانه منطقه کرتیان استان خراسان رضوی آزاد سازی و اعاده به وضع سابق شد
معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی از آزاد سازی و اعاده به وضع سابق اراضی رودخانه منطقه کرتیان خبر داد.

خبرگزاری میزان- فرزاد بهشتی توندری از آزاد سازی و اعاده به وضع سابق اراضی رودخانه منطقه کرتیان خبر داد.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان رضوی گفت: با توجه به تصرفات و تخلفات صورت گرفته در حریم بستر رودخانه کرتیان و نظر به اعلان عمومی، برای ۳۹ نفر از متخلفین که با ساخت و ساز بنا، احداث دیوار و تخلیه نخاله نسبت به تصرف اراضی بستر رودخانه کرتیان اقدام کرده بودند، اخطاریه صادر شد.

وی تاکید کرد: در راستای پیشگیری از تضییع حقوق عامه و رفع تجاوزات و تصرفات غیرمجاز در حریم و بستر مسیل مزبور و در ادامه اقدامات پایش، پیشگیری و عملیات اجرایی اکیپ گشت مشترک شورای حفظ حقوق بیت المال در استان و اعمال قانون، روز چهارشنبه دهم اسفند با محوریت عوامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی، در خصوص رفع تخلف و آزادسازی و اعاده به وضع سابق اراضی رودخانه کرتیان اقدامات لازم صورت پذیرفت.

 بهشتی توندری افزود: در این عملیات، نسبت به آزادسازی و اعاده به وضع سابق ۳۵ پرونده بزرگ در منطقه کرتیان، وفق مقررات قانونی اقدام و در خصوص ۲ پرونده نیز با توجه به اعتراض متصرفین به حدود و بستر اعلام شده، موضوع به مرجع ذیصلاح قانونی، کمیسیون اعتراضات به حریم و بستر موضوع ماده ۳ آیین نامه مربوط به بستر و حریم رودخانه‌ها مصوب ۱۳۷۹ ارجاع شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *