برگزاری سومین جلسه فوق‌العاده دولت به منظور رسیدگی به لایحه برنامه هفتم

22:56 - 23 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۳۶۴۹
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
برگزاری سومین جلسه فوق‌العاده دولت به منظور رسیدگی به لایحه برنامه هفتم
برگزاری جلسات فوق‌العاده دولت در سه نوبت برای رسیدگی به لایحه برنامه هفتم توسعه کشور برای دومین روز ادامه یافت.

خبرگزاری میزان_ جلسات فوق‌العاده هیئت دولت به منظور رسیدگی به برنامه هفتم توسعه کشور، روز سه‌شنبه نیز در سه نوبت به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد و موادی از این لایحه مورد بررسی قرار گرفت.

بررسی سند برنامه هفتم توسعه با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه از روز یکشنبه ۲۱ اسفند ماه در دولت کلید خورد.

همچنین هیات دولت روز دوشنبه ۲۲ اسفند ماه در دومین جلسه فوق‌العاده بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه با تطبیق این لایحه با اسناد بالادستی و سیاست‌های کلی نظام ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب و بیانیه گام دوم، بر رویکرد توجه به عدالت و پیشرفت، رفع محرومیت و اقتصاد مقاومتی در این برنامه تاکید کردند.

هیات دولت در دومین جلسه فوق‌العاده بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه کشور که به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، پیش‌نویس احکام موضوعات کلیدی برنامه هفتم شامل کلیات و احکام انتظام بخشی مالی عمومی دولت و همچنین اصلاحات ساختار بودجه کشور را مورد بحث و بررسی قرار داد.

اعضای هیات دولت با تطبیق لایحه برنامه هفتم توسعه با اسناد بالادستی و سیاست‌های کلی نظام ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب و بیانیه گام دوم، بر رویکرد توجه به عدالت و پیشرفت، رفع محرومیت و اقتصاد مقاومتی در این برنامه تاکید کردند.

با دستور رئیس جمهور هیات دولت، روزانه در سه نوبت صبح، بعد از ظهر و شب به صورت فوق‌العاده برای بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه تشکیل جلسه می‌دهد.

مجلس شورای اسلامی پانزدهم اسفند با پیشنهاد دولت، قانون برنامه ششم توسعه را تا زمان تصویب برنامه هفتم، حداکثر برای ۶ ماه تمدید کرد تا دولت مهلت کافی برای تدوین برنامه هفتم را داشته باشد.

 

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *