توضیحات سخنگوی قوه قضاییه درباره ورود سازمان بازرسی نسبت به عملکرد باشگاه پرسپولیس

13:40 - 23 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۳۵۶۴
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
توضیحات سخنگوی قوه قضاییه درباره ورود سازمان بازرسی نسبت به عملکرد باشگاه پرسپولیس
سخنگوی قوه قضاییه درباره ورود سازمان بازرسی نسبت به عملکرد باشگاه پرسپولیس توضیحاتی داد.

خبرگزاری میزان - مسعود ستایشی، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری امروز (سه‌شنبه) خود در خصوص ورود سازمان بازرسی کل کشور به مسائل مالی باشگاه پرسپولیس صحبت‌هایی انجام داد که در زیر می‌خوانید:

*سازمان بازرسی کل کشور در راستای ایفای وظایف قانونی‌اش و رسالت ذاتی که به موجب قانون اساسی دارد با استقرار هیات‌های بازرسی نسبت به بررسی عملکرد دستگاه‌ها اقدام می‌کند.

*باشگاه مورد اشاره در همین راستا بوده که هیات بازرسی برای بررسی عملکرد این باشگاه در سال ۱۴۰۱ مستقر شده است. بر اساس این استقرار و یافته‌هایی که بوده با تشکیل پرونده نسبت به انجام بازرسی در خصوص موضوعاتی از جمله؛ نحوه انعقاد قراردادها، نحوه تامین و هزینه کرد منابع مالی و بررسی اسناد و مدارک مربوطه اقدام می‌کند. در نهایت گزارش کامل را متضمن پیشنهادات لازم تنظیم و به مراجع ذی‌صلاح ارائه کرده است. پس حتما کیفرخواست و... نیست. بعضی اوقات گزارشات هشداری، توجه و تذکر است. بعضی اوقات هم گزارشاتی که داده می‌شوند واجد جنبه کیفری خواهد بود.

*مواردی که در این گزارشات آمده فکر می‌کنم از حوصله این جلسه خارج باشد. اگر می خواهید گزارش‌تان را تکمیل کنید به حوزه مراجعه کنید تا به شما ارائه کند که در این گزارش چه نکاتی آمده و به چه نحو قرار است عمل شود. در پی گزارش سازمان بازرسی، باشگاه مورد بحث، پرونده‌ای تحت عنوان ابطال معامله در مجتمع قضایی صدر مطرح کرده است. 

*آنچه در بازرسی‌ها انجام شده مواردی مانند امضای قرارداد کارگزاری بدون تفویض اختیار، وضعیت مدیریت و واریز درآمدهای حاصل از محل قرارداد به حساب کارگزار مغایر قوانین و مقررات موضوعه بوده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *