رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

تشکیل شبکه گسترده درمان ناباروری در کشور

9:17 - 23 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۳۴۶۱
تشکیل شبکه گسترده درمان ناباروری در کشور
معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به تشکیل شبکه گسترده درمان ناباروری در سه سطح در کشور، گفت: بیماران برای درمان ناباروری در سطح یک به مطب ها، کلینیک‌ها مراجعه می‌کنند و در صورت نیاز به اقدامات درمانی تخصصی به سطوح دو و سه ارجاع می‌شوند.

خبرگزاری میزان - بنا بر اعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، سعید کریمی گفت: قبلا مراکز سطح ۲ خدمات درمان ناباروری در کشور وجود نداشت که آیین نامه آن تهیه و توسط وزیر بهداشت ابلاغ شده و بر اساس آن باید تا سال آینده ۶۴ مرکز درمان ناباروری سطح دو در کشور داشته باشیم که در حال حاضر ۱۶ مرکز سطح دو در کشور راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه ۸۵ درصد از ناباروری‌ها در مراکز سطح دو خدمات درمان ناباروری، قابل درمان است، افزود: در حال حاضر ۱۰۳ مرکز سطح ۳ خدمات درمان ناباروری در کشور فعال است و در یکی دو استان که مراکز سطح سه، نداشته اند، فضای فیزیکی فراهم، تجهیزات و نیروی انسانی آن تامین شده است.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: برای راه اندازی مراکز سطح دو خدمات درمان ناباروری اصراری نیست که حتما باید در مرکز استان راه اندازی شود بلکه ممکن است در شهرستان‌های بزرگ یک استان نیز این مراکز راه اندازی شود. در هر استان نیز باید حداقل یک مرکز سطح سه درمان ناباروری داشته باشیم که در برخی استان‌ها با توجه به جمعیت بالا، چندین مرکز سطح سه فعال هستند.

کریمی با اشاره به حمایت بیمه‌ای از درمان ناباروری، یادآور شد: در حال حاضر ۹۰ درصد هزینه‌های بستری و ۷۰ درصد هزینه‌های سرپایی برای خدمات درمان ناباروری، توسط بیمه‌ها پوشش داده می‌شوند در حالیکه در سال‌های گذشته، این خدمات تحت پوشش بیمه قرار نداشت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *