رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس: اغتشاشات اخیر به‌خاطر کم‌کاری در «جهاد تبیین» بود

۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۷:۴۷
کد خبر: ۴۷۰۳۳۵۹
دسته بندی‌: سیاست ، دفاعی و مقاومت
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس: اغتشاشات اخیر به‌خاطر کم‌کاری در «جهاد تبیین» بود
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با تاکید براینکه نویسندگان، دفاع مقدس را رویایی و افسانه‌ای روایت نکنند، گفت: علت وقوع اغتشاشات اخیر بی‌توجهی مسئولان به جهاد تبیین بود.

خبرگزاری میزان - به گزارش دفاع‌پرس، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس  در آیین اختتامیه بیستمین دوره جایزه ملی انتخاب بهترین کتاب سال دفاع مقدس، با تاکید بر لزوم تقویت حوزه بین‌الملل در جایزه کتاب دفاع مقدس اظهار داشت: نویسندگان، کتاب‌های دفاع مقدس را کاربردی‌تر و متناسب با زبان نسل جدید نگارش کنند تا این ادبیات مهم و تاثیرگذار بیشتر به دست مخاطب هدف برسد.

سردار کارگر به دیداری که سی‌ام شهریور با رهبر معظم انقلاب اسلامی صورت گرفت اشاره کرد و افزود: در گزارشی که به محضر فرمانده معظم کل قوا عرضه کردیم، اشاره شد که در اردو‌های راهیان نور سالانه هفت میلیون شرکت‌کننده داریم که ۷۰ درصد آن‌ها ۱۵ تا ۳۰ ساله‌اند، که معظم‌له فرمودند: «اتفاقا همین‌هایی که انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را ندیده‌اند باید در راهیان نور شرکت کنند.»

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با جوانان و نوجوانانی که در اغتشاشات اخیر با دشمن همراه نبوده‌اند و تحت‌تاثیر احساسات و خبر‌های منتشر شده دست به اقدامات هیجانی زده بودند، تصریح کرد: در این جلسه متوجه شدیم عمده علت این اتفاقات، بی‌توجهی مسئولان به جهاد تبیین بوده است.

سردار کارگر توجه نویسندگان به مخاطب جوان و نوجوان را مورد تاکید قرار داد و گفت: نویسندگان باید در نوشته‌هایشان طوری دفاع مقدس را تببین کنند که بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی محقق شود. معظم‌له فرمودند: «انتظار دارم دفاع مقدس را آن طوری که خودمان فهمیده‌ایم به جوان و نوجوان منتقل کنیم»؛ لذا ما باید از همه ابزار‌ها برای تحقق این مطالبه رهبری استفاده کنیم که یکی از این ابزار‌ها کتاب است.

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اشاره به اهمیت مخاطب‌شناسی در حوزۀ فرهنگ دفاع مقدس خطاب به نویسندگان و اهالی قلم تاکید کرد: نباید دفاع مقدس را رویایی و افسانه‌ای تعریف کنیم.

سردار کارگر در پایان با گرامی‌داشت یاد و خاطرۀ سردار دل‌ها گفت: سپهبد شهید ما «حاج قاسم سلیمانی» یک پاسدار بود که در دوران دفاع مقدس دوشادوش دیگر رزمندگان در جبهه‌ها حضور داشت و سپس براساس وظیفه و تبعیت از فرمان، ولی امر خود، فرمانده نیروی قدس سپاه شد و سرانجام در حین خدمت و انجام ماموریت به درجۀ رفیع شهادت نائل آمد؛ لذا نباید این شخصیت‌ها را برای جوانان و نوجوانان دست‌نیافتنی معرفی کنیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha