کفاشیان: قلعه‌نویی همیشه می‌گفت حقم را خورده‌اید/ امکان انتخاب مربی خارجی نبود

12:57 - 22 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۳۳۲۶
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
کفاشیان: قلعه‌نویی همیشه می‌گفت حقم را خورده‌اید/ امکان انتخاب مربی خارجی نبود
رییس سابق فدراسیون فوتبال گفت: در شرایط فعلی امکان انتخاب مربی خارجی نبود، اما همیشه به همکاری با یک مربی خوب خارجی اعتقاد داشته‌ام.

خبرگزاری میزان - علی کفاشیان درباره انتخاب امیر قلعه‌نویی به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال اظهار داشت: فدراسیون در شرایطی قرار داشت که اگر تمایل داشت مربیان دیگری هم بیاورد شرایط مهیا نبود. در سال‌های اخیر هم حضور مربیان خارجی باعث دردسر و حاشیه شده بود و مشکلات زیادی ایجاد شد.

وی ادامه داد: بعد از مدت‌ها که مربی داخلی نداشتیم این انتخاب صورت گرفت؛ مربیان داخلی تجارب بهتری کسب کرده‌اند و باید این فرصت را به آن‌ها داد تا در تیم ملی توانمندی‌های خود را نشان دهند. قلعه‌نویی هم سال‌ها در لیگ و تیم ملی تجربه داشته است و می‌تواند کمک کند. در آن زمان هم همواره از من گلایه می‌کرد که حق من را خوردید و اجازه ندادید سرمربی تیم ملی شوم. هنوز هم هر وقت من را می‌بیند، می‌گوید.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال تصریح کرد: این امکان برای قلعه‌نویی فراهم شد و امیدوارم بتواند موفق باشد چرا که این موفقیت باعث بازگشت اعتماد مردم به مربیان داخلی می‌شود. البته فدراسیون هم باید در این مسیر حمایت کامل داشته باشد.

کفاشیان درباره انتقاد برخی مبنی بر بازگشت به عقب با انتخاب قلعه‌نویی و اینکه آیا بهتر نبود این فرصت در اختیار مربیان جوان‌تر قرار می‌گرفت، گفت: از سال ۲۰۰۷ تا الان قلعه‌نویی تجارب بیشتری کسب کرده است و باید این فرصت در اختیار او قرار می‌گرفت. قطعاً اگر قلعه‌نویی موفق شود فرصت برای مربیان جوان دیگر هم فراهم خواهد شد. متأسفانه مربیان داخلی اگر موفق نشوند به قول معروف خواهند سوخت. قلعه‌نویی باید از نظرات مربیان دیگر استفاده کند تا بتواند از تجربیات آن‌ها هم استفاده کند.

وی در پاسخ به این سوال که اگر رئیس فدراسیون بود مربی داخلی انتخاب می‌کرد یا خارجی، عنوان کرد: در شرایط فعلی امکان انتخاب مربی خارجی نبود، اما همیشه به همکاری با یک مربی خوب خارجی در سطح بالا اعتقاد داشته‌ام. در آن زمان، ما هم کی‌روش را آوردیم که نتیجه داد، اما الان شرایط طوری است که تنها گزینه مربی داخلی است.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال درباره اینکه به نظر می‌سرید فدراسیون با اعلام گزینه‌های خارجی دنبال خرید زمان بوده است، گفت: قطعاً فدراسیون نفعی برای خرید زمان نداشتن است. هر مربی تیم ملی رابه عنوان یک نماد ملی می‌بیند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *