۸۴ هزار واحد نهضت ملی مسکن با همکاری بخش خصوصی ساخته می‌شود

8:28 - 22 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۳۲۳۳
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
۸۴ هزار واحد نهضت ملی مسکن با همکاری بخش خصوصی ساخته می‌شود
بر اساس تفاهم‌نامه سازمان ملی زمین و مسکن با شرکت‌های پیشران استان‌های یزد، آذربایجان شرقی، کرمان و قزوین، ۸۴ هزار واحد مسکونی برای کارکنان این شرکت‌ها ساخته می‌شود.

خبرگزاری میزان _ سازمان ملی زمین و مسکن در راستای مولدسازی و مشارکت بخش خصوصی در طرح نهضت ملی مسکن، اقدام به انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت‌های پیشران صنعت‌شهر‌ها می‌کند.

ساخت ۴۴ هزار مسکن در استان یزد با تامین یک‌هزار و ۷۰۰ هکتار زمین

سازمان ملی زمین و مسکن همچنین یک‌هزار و ۶۹۴ هکتار زمین را در استان یزد به شرکت‌های چادرملو، جهان آباد میبد، سنگ آهن مرکزی و سنگ آهن کویر واگذار خواهد کرد تا به ساخت ۴۴ هزار و ۳۵۰ واحد مسکونی در شهر‌های اردکان، میبد، بافق و مروست اقدام کنند.

میزان اراضی در نطر گرفته شده برای شهر اردکان ۴۰۰ هکتار معادل ۱۲ هزار واحد مسکونی و برای شهر میبد و بافق نیز هر کدام ۶۰۰ هکتار معادل ۱۵ هزار واحد مسکونی است.

سازمان ملی زمین و مسکن در شهر مروست نیز ۹۴ هکتار زمین معادل ساخت ۲ هزار و ۳۵۰ واحد مسکونی واگذار خواهد کرد.

ساخت ۳۷ هزار واحد مسکونی در استان کرمان

۲ شهر بم و هرات در استان کرمان دیگر مناطق این تفاهمنامه هستند که با واگذاری ۸۰۰ هکتار زمین از سوی سازمان ملی زمین و مسکن به شرکت عمران ارگ جدید بم، ساخت ۳۷ هزار واحد مسکونی در آن‌ها آغاز خواهد شد.

واگذاری ۱۲۰ هکتار زمین برای ساخت ۲ هزار و ۲۵۰ واحد مسکن در آذربایجان شرقی

بر اساس این تفاهمنامه ۱۲۰ هکتار زمین در استان آذربایجان شرقی، به شرکت مس مونگون واگذار خواهد شد که ۱۱۰ هکتار آن در تبریز و ۱۰ هکتار آن در شهر ورزقان قرار دارد. این اراضی ظرفیت ساخت ۲ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی را دارد.

ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی در قزوین

به گزارش وزارت راه‌وشهرسازی، قزوین، دیگر صنعت شهر این تفاهمنامه است که با واگذاری ۴.۲ هکتار زمین در محدوده توسط سازمان ملی زمین و مسکن به شرکت الماس الموت، شاهد ساخت ۴۰۰ واحد مسکونی خواهد بود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *