نظارت جامع بر عملکرد دستگاه‌های حوزه اشتغال صورت می‌گیرد

8:21 - 22 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۳۲۳۱
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
نظارت جامع بر عملکرد دستگاه‌های حوزه اشتغال صورت می‌گیرد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تحقق مواد مصوبه برنامه تقویت کسب‌و‌کار مناطق مرزی منجر به کاهش مهاجرت، کاهش هزینه‌های اشتغال‌آفرینی و ایجاد امنیت پایدار می‌شود.

خبرگزاری میزان _ صولت مرتضوی در دومین جلسه کمیته ملّی برنامه تقویت کسب‌و‌کار، معیشت مرزنشینان و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق مرزی با حضور نمایندگان دستگاه‌های مرتبط اظهار کرد: به اعتبار قانون و در اجرای مصوبات هیأت وزیران، نظارت بر تحقق اشتغال و بهبود معیشت مرزنشینان بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که غفلت از انجام وظایف، پیگیری دستگاه‌های نظارتی را در پی دارد، افزود: ایجاد اشتغال پایدار در مناطق مرزی موضوعی مهم برای همه ارکان حاکمیت است.

مرتضوی گفت: توجه به بهبود فضای کسب‌و‌کار لازمه جهش تولید و تعالی اقتصادی کشور است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بازخورد‌های مثبت تأمین معیشت و اشتغال برای مرزنشینان، اظهار کرد: تحقق مواد این مصوبه منجر به کاهش مهاجرت، کاهش هزینه‌های اشتغال‌آفرینی و ایجاد امنیت پایدار می‌شود.

وی بیان کرد: مراودات مرزی و توسعه تجارت با کشور‌های همسایه یکی از سیاست‌های دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم است که در این برنامه هم به‌صورت جامع به آن پرداخته شده است.

مرتضوی با تأکید بر لزوم عمل به وظایف دستگاه‌ها، افزود: تعیین نقش برای همه اثرگذاران توسعه مناطق مرزی، استانداران، فرمانداران و فعالان اقتصادی و فرهنگی باید صورت گیرد.

به گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزیر کار خواستار تدوین گزارش عملکرد میزان تحقق مصوبات برنامه تقویت کسب‌و‌کار، معیشت مرزنشینان و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق مرزی و ارائه به ریاست محترم جمهوری شد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *