اولین نشست ستاد بازی‌های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ برگزار شد

13:33 - 21 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۳۱۲۰
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
اولین نشست ستاد بازی‌های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ برگزار شد
صبح امروز (یکشنبه) اولین نشست رسمی ستاد بازی‌های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ به ریاست غفور کارگری و با حضور برخی روسای فدراسیون‌ها برگزار شد.

خبرگزاری میزان - صبح امروز، اولین نشست رسمی ستاد بازی‌های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ به ریاست دکتر غفور کارگری، به میزبانی کمیته ملی پارالمپیک و با حضور روسای فدراسیون‌هایی که در این بازی‌ها نماینده خواهند داشت، برگزار شد.

در ابتدای این نشست کارگری، رییس کمیته ملی پارالمپیک خاطر نشان کرد: این نشست اولین جلسه رسمی ستاد بازی‌های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ است و البته پیش از این و در خلال جلسات ستاد بازی‌های هانگژو و ... در خصوص این بازی‌ها نکاتی مطرح و پیگیری شده است.

وی افزود: در سال‌های اخیر رقابت در عرصه ورزش به دو معنا تعریف شده؛ اول رقابت بین ورزشکاران که تلاش برای کسب نتیجه بهتر و ... است و دوم رقابت در اندیشه‌های مدیریتی کشورها. بدین معنی که اگر تجزیه و تحلیل دقیقی داشته باشیم، متوجه می‌شویم که عملکرد یک ورزشکار صرفا در کار تخصصی و فنی خلاصه نمی‌شود و در مواردی سیاست و تدبیر درست کشور‌ها در انتخاب، آماده سازی و سازماندهی ورزشکاران، عامل دیگر در موفقیت نهایی بوده است.

کارگری گفت: ایجاد این دو فضای رقابتی و مدیریتی، کار را برای افرادی که پارالمپیک برای آن‌ها مهم است، دشوارتر از پیش می‌کند. از این رو می‌بایست در سیاست‌های اتخاذ شده در انتخاب ورزشکاران دقت‌های لازم را کرد و با درایت و شجاعت تصمیم گرفت و نیز در عین حال می‌بایست بازنگری‌هایی در برخی از سیاست‌ها صورت پذیرد.

رییس کمیته ملی پارالمپیک تصریح کرد: سال آینده به لحاظ برگزاری رویداد‌های کسب سهمیه بازی‌های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴، سال مهمی است و بعد از هانگژو، بلافاصله اردو‌های پاریس آغاز خواهند شد و البته هم اکنون نیز می‌بایست در تعدادی از رشته ها، اردو‌های پاریس را در قالب اردو‌های هانگژو ببینیم و به صورت ترکیبی برگزار شوند. به همین منظور بود که اصرار داشتیم ستاد بازی‌های پاریس پیش از سال جدید برگزار شود.

وی گفت: کمیته برگزاری این بازی‌ها به صورت فعال و منظم مشغول آماده سازی و انجام مقدمات مورد نیاز است و مطالبات خود از کمیته‌های ملی پارالمپیک کشور‌های شرکت کننده را نیز دنبال می‌کند. بر اساس اطلاعات واصله، این بازی‌ها از ۱۸ شهریور تا ۷  مهر سال ۱۴۰۲ در ۲۲ رشته ورزشی برگزار خواهد شد.

در ادامه این نشست دکتر سعید سلگی، مدیرفنی کمیته ملی پارالمپیک گزارشی جامعی شامل بررسی ۹ دوره حضور ایران در بازی‌های پارالمپیک، مقایسه نتایج حاصله از بازی‌های پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ و توکیو ۲۰۲۰، بررسی شرایط اصلی‌ترین و نزدیک‌ترین رقبای ایران در جدول رنکینگ بازی‌های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰، بررسی فرصت‌ها و راهکار‌های پیشنهادی، بررسی افزایش شانس مدال آوری در رشته‌هایی که در آن‌ها موفقیت حاصل شده و ... ارائه نمود.

سلگی در ادامه خاطر نشان کرد: بر اساس سیاست کیفی گرایی، اولویت بندی ورزشکاران برای اعزام بر اساس شانس مدال آوری آن‌ها خواهد بود. افزون بر اینکه حمایت ویژه‌ای از بانوان خواهیم داشت و بانوان ورزشکار اولویت چهارم و نیز ورزشکاران جانباز اولویت چهارم نیز تحت حمایت‌های مورد نظر قرار خواهند گرفت.

جوانمردی، سرپرست دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک نیز ضمن ابراز خرسندی از وجود برنامه منسجم در کمیته ملی پارالمپیک و اراده حاکم بر این کمیته برای اجرایی نمودن این برنامه ها، بر لزوم  استفاده هر چه بیشتر از علم در مباحث پیش رو و نیز حرکت به سمت دانش بنیان کردن امورد تاکید نمود.

در این نشست دیگر اعضای ستاد ازجمله اسبقیان، اشرفی، کهتری، هادیزاده و افروزه نیز دیدگاه‌های خود را در زمینه مباحث مطرح شده ارائه نمودند و کارگری نیز بر لزوم ارائه تحلیل‌های دقیق‌تر از شرایط فنی، برطرف کردن نقاط ضعفی که از آسیب شناسی بازی‌های توکیو ۲۰۲۰ استخراج شد، رصد دقیق فرصت‌های کسب سهمیه، برآورد بودجه‌های مورد نیاز، برنامه‌های فرهنگی و اقدامات پشتبیانی در جلسات پیش رو تاکید نمود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *