قشقایی‌راد: جوان‌ترین تیم هندبال ساحلی آسیا هستیم/ شلوغ‌ترین مسابقه، بازی‌های ایران است

12:34 - 21 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۳۰۹۹
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
قشقایی‌راد: جوان‌ترین تیم هندبال ساحلی آسیا هستیم/ شلوغ‌ترین مسابقه، بازی‌های ایران است
سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی گفت: مسابقات هندبال ساحلی آسیا در جزیره‌ای برگزار می‌شود که بیشتر حالت توریستی دارد و به همین دلیل پوشش رسانه‌ای مناسبی ندارند.

خبرگزاری میزان - مهدی قشقایی‌راد سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی مردان ایران پس دیدار مقابل عربستان و کره جنوبی و کسب پیروزی مقابل این تیم‌ها در جریان رقابت‌های قهرمانی آسیا ۲۰۲۳ اندونزی در گفت‌گو با روابط عمومی فدراسیون هندبال بیان کرد: با توجه به اتفاقی که از سوی کشور اندونزی جهت صدور روادید رخ داد و ما دیر به این کشور رسیدیم، شب قبل از بازی اول خود مقابل عربستان به محل مسابقات رسیدیم و فقط ۵ ساعت وقت برای استراحت داشتیم.

وی ادامه داد:صبح همان روز یک جلسه تمرینی پشت سر گذاشتیم تا با زمین مسابقات آشنایی پیدا کنیم. خستگی راه در بازی اول برای ما کمی دردسرساز شد، اما در نهایت توانستیم با نتیجه ۲ بر یک پیروز شویم.

سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی ایران درباره دیدار با کره جنوبی نیز افزود: در بازی دوم مقابل کره جنوبی قرار گرفتیم. کره حریف ناشناخته‌ای بود و همین موضوع کار را برای ما سخت می‌کرد. در نهایت با استراحت خوب، برنامه‌ریزی و تمرینی که داشتیم، توانستیم به مراتب بازی بسیار بهتری ارائه دهیم. دو بازی اول می‌تواند برای ما حالت آماده‌سازی داشته باشد تا نقصان نداشتن بازی دوستانه را در شروع مسابقات جبران کنیم.

قشقایی‌راد به تحسین حاضرین در این مسابقات از تیم ملی ایران اشاره کرد و ادامه داد: تمام تیم‌های شرکت‌کننده و حتی مسئولین برگزاری مسابقات، باتوجه به عملکردی که از این تیم دیدند و شناختی که از مسابقات جهانی نسبت به ملی‌پوشان ما دارند، حساب ویژه‌ای روی تیم ایران باز کرده‌اند. در این رقابت‌ها شلوغ‌ترین مسابقه، بازی‌های ایران است و همه برای تماشای بازی‌های ایران می‌آیند. امیدوارم در ادامه بتوانیم بازیکنان را در شرایط مسابقات نگهداریم، به هر حال آن‌ها جوان هستند و نگهداشتن آن‌ها در شرایط مسابقات سخت‌تر خواهد بود. سعی می‌کنیم از فاکتور انگیزه و هیجانی که برای مسابقات دارند به نحو احسن استفاده کنیم.

‌سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی مردان ایران تصریح کرد: انشاالله بتوانیم مقابل فیلیپین که یکی از تیم‌های خوب این دوره از رقابت‌ها است، بازی خوبی ارائه دهیم. این تیم توانست تیم قطر را در این مسابقات به چالش بکشد. انشاالله مقابل فیلیپین پیروز شویم و وارد مرحله نیمه نهایی شویم تا در ادامه مقابل قدرت‌های هندبال ساحلی ایران به میدان برویم. تلاش کردیم در این دو بازی ترکیب و تاکتیک اصلی خودمان را به نمایش نگذاریم تا بتوانیم در بازی‌های اصلی از آن‌ها استفاده کنیم.

او با تاکید بر تلاش خود و بازیکنانش برای دفاع از عنوان قهرمانی ایران، اضافه کرد: امیدوارم بتوانیم در ادامه عملکرد خوبی داشته باشیم، من قول می‌دهم اگر بازیکنان اسیر استرس بازی و نام بزرگ تیم‌ها نشوند و عملکرد خودشان را داشته باشند، این تیم پتانسیل حضور در فینال را دارد. برنامه‌ریزی ما نیز برای همین خواهد بود که انشاالله تیم را به بهترین شرایط در مسابقات نگهداریم و بتوانیم از عنوان قبلی خود دفاع کنیم.

قشقایی‌راد در مورد میزبانی اندونزی از این مسابقات نیز اظهار کرد: شرایط آب‌وهوایی  و زمین در اندونزی نسبت به ایران متفاوت است. ما چند روز آخر در تهران و در آب‌وهوای بارانی تمرین کردیم، کیفیت ماسه اندونزی دریایی است و عمق زیادی دارد. به هر حال ما باید خودمان را نسبت به ساعت، شرایط زمین و آب‌وهوای اینجا که به مراتب گرم‌تر از شهر‌های کیش و بندرعباس است، تطبیق دهیم. شرایط میزبانی خوب است و محل اسکان مناسبی داریم.

وی درباره شرایط بازیکنان نیز افزود: در دو روز اول کیفیت غذا مناسب نبود، اما با اعتراض تیم‌ها، کیفیت غذا بهتر شد. وضعیت غذا در کشور‌های شرق آسیا همیشه برای ما دردسرساز بوده است. یکی از بازیکنان تیم سرما خورده است، اما امیدواریم بتوانیم این مسئله را کنترل کنیم و بازیکنی را به دلیل سرماخوردگی از دست ندهیم تا در ادامه بتوانیم با تیم کامل در مسابقات حاضر شویم. این مسابقات در جزیره‌ای برگزار می‌شود که بیشتر حالت توریستی دارد، به همین دلیل پوشش رسانه‌ای مناسبی ندارند.

سرمربی تیم ملی هندبال ساحلی مردان ایران در پایان بار دیگر به میانگین سنی پایین ملی پوشان ایران اشاره کرد و گفت: تیم ایران با ترکیبی جوان و میانگین سنی ۱۸ و ۶ دهم جوان‌ترین تیم حاضر در مسابقات است. همه این تیم را تحسین می‌کنند. امیدوارم بتوانیم اولین سنگ بنای این تیم را در این رقابت‌ها محکم بگذاریم تا در آینده بتوانیم پشتوانه خوبی برای تیم ملی هندبال کشورمان داشته باشیم.

انتهایذ پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *