سکوی استعدادیابی برای تمام دانش‌آموزان راه‌اندازی شود

13:00 - 20 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۸۹۱
سکوی استعدادیابی برای تمام دانش‌آموزان راه‌اندازی شود
وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر ضرورت راه‌اندازی سکوی استعدادیابی برای تمام سطوح دانش‌آموزی گفت: دانش آموزان بعد از استعدادیابی باید به سمت فعالیت‌های مورد علاقه خود هدایت و در این مسیر تقویت شوند.

خبرگزاری میزان - به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، یوسف نوری با حضور در مراسم اختتامیه چهاردهمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش آموزی که با مشارکت ۱۰ هزار دانش آموز برگزار شد، اظهار کرد: افزایش بهره‌وری در گرو دانش بنیان کردن تمام فعالیت تولیدی و اشتغال آفرینی است.

وی با بیان این‌که بخشی از حوزه‌های اقتصادی دارای بهره وری منفی است، افزود: دانش بنیان کردن حوزه‌های مختلف اقتصادی مانع بهره وری منفی می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر اتفاقات نوآوری و ابتکارات در آموزش و پرورش پیش بینی نشود در بزرگسالی هیچ کس نمی‌تواند خلاقیت داشته باشد، مگر استثنائات که آن هم کم است.

نوری در ادامه راه‌اندازی سکوی استعدادیابی برای تمام سطوح دانش‌آموزی را ضروری دانست و تصریح کرد: دانش آموزان بعد از استعدادیابی باید به سمت فعالیت‌های مورد علاقه خود هدایت و در این مسیر تقویت شوند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ظرفیت دانش آموزان ایران اسلامی در حوزه‌های مختلف علمی، خاطرنشان کرد: ایران در پنج المپیاد علمی برتر جهان دارای رتبه چهارم بین‌المللی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دانش آموزان ایرانی در آخرین المپیاد جهانی توانستند ۲۰ مدال طلا را به خود اختصاص دهند و این موضوع نشان از توانمندی بالای دانش آموزان ایرانی در کسب دانش و مهارت است، لذا ضرورت دارد تا سکوی استعدادیابی دانش آموزی ایجاد و استعداد‌های دانش آموزان شناسایی و در آن مسیر هدایت شوند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *