آرای کمیته انضباطی فدراسیون والیبال درباره شکایت یک بازیکن از پیکان

10:29 - 20 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۸۲۷
دسته بندی: ورزشی ، توپ و تور
آرای کمیته انضباطی فدراسیون والیبال درباره شکایت یک بازیکن از پیکان
کمیته انضباطی فدراسیون والیبال آرای خود را درباره دو پرونده صادر کرد.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، جلسه کمیته انضباطی فدراسیون والیبال یکم اسفندماه برای بررسی درخواست رضا صفایی بازیکن باشگاه پیکان مبنی بر مطالبه یک میلیارد و سیصد میلیون ریالی از باشگاه پیکان تشکیل شد.

حسب ادعای این بازیکن قرارداد نامبرده با باشگاه پیکان در سال ۱۳۹۹ الحاقیه داشته است و پس از استماع اظهارات طرفین و بررسی اسناد و مدارک کمیته انضباطی با اعلام ختم رسیدگی، رای زیر را صادر کرد.

«رای کمیته انضباطی»

رضا صفایی بازیکن باشگاه پیکان با ثبت درخواست و ارائه رونوشت قرارداد به فدراسیون ادعا کرد که در سال ۱۳۹۹ قراردادی را با مبلغ هفتصد میلیون ریال برای حضور در نیم فصل دوم مسابقات لیگ برتر با باشگاه پیکان منعقد کرده است. همچنین مطابق اظهار وی نظر به پاره‌ای مشکلات شخصی با امعان نظر به اینکه باشگاه پیکان مبلغ یک میلیارد ریال در آن سال به حساب او واریز کرده است و قرارداد نامبرده برای لیگ برتر سال ۱۴۰۰ با همان باشگاه حدود هفت میلیارد ریال بوده است بنابراین قرارداد مازاد بر هفتصد میلیون ریال است و با الحاقیه قرارداد بالغ بر دو میلیارد ریال می‌گردد. نمایندگان باشگاه پیکان واریز مبلغ یک میلیارد ریال به حساب صفایی برای سال ۱۳۹۹ و قرارداد سال ۱۴۰۰ با مبلغ حدود هفت میلیارد ریال را پذیرفته‌اند، لیکن اظهار کردند قراردادی که در باشگاه در دسترس و قابل استناد است، همین قرارداد با مبلغ هفتصد میلیون ریال است با برگزاری جلسات متعدد و حسب استعلام از مدیرعامل وقت باشگاه پیکان، این مطلب که توافق نهایی با صفایی مبلغ دو میلیارد ریال بوده است، مورد تائید و تصدیق قرار گرفت. در نتیجه نظر به اینکه الحاقیه مذکور مورد توافق طرفین بوده از سوی آن‌ها خدشه ­ای به آن وارد نگردیده است و مبلغ قرارداد هفتصد میلیون ریال و مبلغ الحاقیه یک میلیارد و سیصد میلیون ریال به امضاء طرفین رسیده است و نظر به اینکه براساس قرارداد و الحاقیه جمعاً یک میلیارد ریال از سوی باشگاه پیکان به رضا صفایی پرداخت گردیده است بنابراین مطابق قرارداد و الحاقیه مذکور و بنا بر الزام ماده ۴۲ آئین نامه سازمان لیگ مبنی بر تسویه حساب باشگاه‌ها با بازیکنان پس از اتمام مسابقات باشگاه، پیکان به پرداخت مبلغ یک میلیارد ریال بابت اصل قرارداد ثبت شده در فدراسیون و الحاقیه شماره ۹۹۰۱۳۲۳ به رضا صفایی و تسویه حساب با نامبرده محکوم گردید. رأی صادره قطعی است.

همچنین جلسه کمیته انضباطی فدراسیون والیبال ۱۵ اسفندماه برای بررسی درخواست تجدید نظر باشگاه بستنی علی بابا شاهرود از دادنامه صادره هیات والیبال استان سمنان برگزار شد و رای زیر صادر گردید.

«رای کمیته انضباطی»

تجدید نظر خواهی باشگاه بستنی علی بابا یک شاهرود نسبت به دادنامه ۴۲۲۳/۴۷۵ مورخ ۰۱/۱۲/۱۴۰۱ که از سوی هیات والیبال استان سمنان در پی اتفاق رخ داده در مسابقه نهایی لیگ والیبال استان سمنان بین تیم‌های عرفان طب سمنان و بستنی علی بابا ۲ شاهرود صادر گردیده است و به موجب آن مجتبی آرو از تیم والیبال عرفان طب سمنان و پوریا عابدی و مهدی محمدی به لحاظ رفتار دور از انتظار به محرومیت و جریمه نقدی محکوم گردیده اند، همچنین مسابقه فینال به صورت ۲ مسابقه رفت و برگشت با توجه به موارد رخ داده در شهرستان شاهرود بدون حضور تماشاگر اعلام شده است با توجه به اوراق و محتوای پرونده و کیفیات موضوع، دادنامه معترض عنه در قسمت اخیر مطابق با قوانین و مقررات موضوعه صادر نگردیده است و ایراد تجدید نظرخواه نسبت به آن وارد و موجه تشخیص گردید، زیرا در قسمت اعلام بدون تماشاگر مسابقه فینال بر اساس اصل شخصی بودن جرائم و مجازات‌ها محرومیت تماشاگران نسبت به تیم علی بابا ۲ که در مسابقه با عرفان طب سمنان مرتکب رفتار متضمن توهین و خلاف شئون ورزشی شده است، نمی‌تواند موجب محرومیت تماشاگران منتسب به تیم دیگر گردد، بنابراین با اختیار حاصل از بند ۶ مادۀ ۲ آئین نامه انضباطی فدراسیون والیبال، دادنامه معترض عنه درخصوص محرومیت‌ها و جرائم نقدی که منطبق با قانون است تایید می‌گردد و در قسمت بازی بدون تماشاگر مستلزم نقض گردید، در نتیجه بازی فینال با حضور تماشاگران و براساس مقررات قانونی قابل برگزاری است. رای صادره قطعی است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *