ساماندهی دستفروشان و بساط گستران مترو

9:53 - 20 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۸۱۷
ساماندهی دستفروشان و بساط گستران مترو
مسعود درستی در مورد طرح ساماندهی بساط گستران در مترو توضیحاتی ارائه کرد.

خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه خبری شهر، مسعود درستی مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران در مورد ساماندهی دستفروشان و بساط گستران مترو با بیان این‌که ما در مترو با دو مقوله بساط گستری و دستفروشی مواجه هستیم، بیان کرد: در مواجهه با هر یک از این دو معضل باید رویکرد متفاوتی را داشته باشیم.

معضل بساط گستری در۱۵ ایستگاه مترو و اعلام نابسامان‌ترین ایستگاه

وی با بیان این‌که طرح ساماندهی بساط گستران در ایستگاه متروی محمدیه آغاز شده است، تصریح کرد: ایستگاه محمدیه را شاید بتوان نابسامان‌ترین ایستگاه از نظر بساط گستری دانست، چرا که بساط گستران علاوه بر استقرار در راهرو و گالری‌ها روی سکو‌ها هم آمدند و به همین دلیل به صورت پایلوت ایستگاه متروی محمدیه را انتخاب کرده و در نظر داریم در روز‌های پایانی سال این ایستگاه را ساماندهی کنیم.

ابلاغ به پلیس مترو برای جلوگیری بساط گستری بر روی سکو‌ها

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران اضافه کرد: بررسی‌ها نشان داده که ما در ۱۴ الی ۱۵ ایستگاه معضل بساط گستری داریم که در ایستگاه‌های مرکز شهر این مسئله بحرانی‌تر است، اما به پرسنل و پلیس مترو ابلاغ کردیم که به هیچ عنوان اجازه بساط گستری بر روی سکو‌ها را ندهند و از سوی دیگر در حال ساماندهی گالری‌ها هستیم تا با نصب کانتر‌ها فضایی را برای بساط گستران فراهم کنیم و در عین حال اطلاعات فروشنده، محصولات آن و ... قابل ردیابی باشد تا اگر یکی از مسافران از جنس فروخته شده ابراز نارضایتی کرد امکان پیگیری و رصد وجود داشته باشد.

درستی با تاکید بر این‌که اگر نتیجه مثبت بود، در سایر ایستگاه‌های بحرانی نیز با ایجاد کانتر‌ها مشکل بساط گستری را حل می‌کنیم، ادامه داد: ما دو نوع برخورد با بساط گستران خواهیم داشت که یا آن‌ها وارد کانتر‌های تعبیه شده بروند و یا دستفروش شوند، اما اجازه بساط گستری ندارند.

درستی در مورد وضعیت دستفروشان با بیان این‌که ما برنامه‌ای برای ممانعت از فعالیت آن‌ها نداریم، اما این حق ماست که بدانیم در واگن‌های ما چه دستفروشی تردد می‌کند تا اگر مسافری ادعایی را علیه آن‌ها مطرح کرد مساله قابل رصد و پایش باشد، گفت: شناسنامه‌دار کردن، دادن کاور به آن‌ها و کددار شدن این افراد در دستور کار قرار دارد، اما نکته قابل توجه این است که شهرداری تهران برنامه کلی برای ساماندهی دستفروشان شهر تهران دارد و ما نیز ذیل این برنامه نسبت به ساماندهی دستفروشان اقدام خواهیم کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *