رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

آخرین وضعیت اعزام تیم‌های ملی تیراندازی به جام جهانی هند

9:34 - 20 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۸۱۲
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
آخرین وضعیت اعزام تیم‌های ملی تیراندازی به جام جهانی هند
مسئول سازمان تیم‌های ملی تیراندازی آخرین وضعیت اعزام تیم‌های ملی تیراندازی به جام جهانی هندوستان را توضیح داد

خبرگزاری میزان - ناصر رسولی در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون تیراندازی در خصوص آخرین وضعیت اعزام تیم‌های ملی تیراندازی به جام جهانی هندوستان، اظهار داشت: برای حضور در جام جهانی تفنگ و تپانچه در بوپال هندوستان اردو‌های تیم ملی با حضور تعداد زیادی از تیراندازان از دی ماه آغاز شد و مربیان برای این اردو برنامه‌های خاص و ویژه‌ای را در نظر گرفتند. برای مثال اردوی تپانچه در دو مقطع خارج از تهران و در خراسان رضوی و هرمزگان برگزار شد که جا دارد از روسای هیات‌های استانی و همکاران آن‌ها به خاطر میزبانی و برنامه‌هایی که در جهت بهتر برگزار شدن اردو داشتند تشکر کنیم.

وی در ادامه افزود: بخشی از اردو‌ها در تهران با برنامه‌ریزی ویژه مربیان پیگیری شد و برای مشخص شدن نفرات اعزامی، اواسط بهمن ماه سه رکوردگیری در تپانچه و همین تعداد را در تفنگ داشتیم و نفرات اعزامی با توجه به شیوه نامه‌ها معین شدند. بر همین اساس در تپانچه جواد فروغی، وحید گلخندان، محمد رسول عفتی، گلنوش سبقت الهی و هانیه رستمیان و در تفنگ امیرمحمد نکونام، پوریا نوروزیان، نجمه خدمتی، الهه احمدی و فاطمه امینی در رکوردگیری‌ها انتخاب و ثبت نام انجام شد.

مسئول سازمان تیم‌های ملی تاکید کرد: تمامی اقداماتی که برای اعزام تیم لازم بود، در زمان مقرر انجام شد. با چند چالش برای اعزام رو‌به‌رو بودیم از جمله تهیه بلیط، تهیه روادید، اخذ مجوز حمل سلاح و تامین منابع مالی. با توجه به برگزاری مسابقات در بوپال با ۱۴ ساعت فاصله نسبت به دهلی و وجود تنها یک مسیر داخلی، نگرانی وجود داشت که سلاح و مهمات در زمان مقرر به دست ورزشکاران نرسد، اما پس از مکاتبات و پیگیری‌های انجام شده، مجور حمل سلاح دریافت شد.

وی خاطرنشان کرد: مسئله مهم دیگر مربوط به تامین منابع مالی بود و ما با توجه به شرایط فعلی ارز به بیش از ۳ میلیارد تومان برای اعزام نیاز داشتیم. فدراسیون برای پوشش هزینه‌های اعزام فدراسیون از چند محور پیگیر مسئله بود و با چند شرکت و بخش خصوصی مذاکره کرد. همچنین به منظور دریافت بودجه فدراسیون با وزارت ورزش نیز مذاکراتی انجام شد، اما این امر در زمان مقرر انجام نشد و به دلیل تامین نشدن بودجه مورد نیاز، اعزام لغو شد.

رسولی در پایان عنوان کرد: سال آینده سال بسیار مهمی برای فدراسیون تیراندازی است چرا که بازی‌های آسیایی و مسابقات کسب سهمیه المپیک برگزار می‌شود و برای حضور موفق در این رویداد‌ها نیازمند حمایت‌های ویژه از سوی وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هستیم.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *