دبیرکل حزب الله: رخدادهای فلسطین موثر بر امنیت لبنان است

18:44 - 19 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۷۵۶
دبیرکل حزب الله: رخدادهای فلسطین موثر بر امنیت لبنان است
دبیرکل حزب الله لبنان اعلام کرد که تمامی آنچه که در فلسطین جریان دارد، بر امنیت و حاکمیت لبنان تاثیرگذار خواهد بود.

خبرگزاری میزان_ سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله امروز (جمعه) در صحبت‌هایی که داشت، ضمن بیان اینکه تمامی رویدادهایی که در فلسطین جریان دارد، تاثیرگذار بر امنیت و حاکمیت و وضعیت حال و آینده لبنان خواهد بود، گفت: مقاومت عراق مظلوم است، زیرا دستاوردی که در وارد کردن شکست به پروژه آمریکا وارد کرد، با بی توجهی مواجه شد.

وی افزود: متاسفانه برخی در لبنان این فکر را می‌کنند که کشور جزیره‌ای در اقیانوس است و هیچ ارتباطی با آنچه در منطقه می‌گذرد، ندارد. لبنان از تمام آنچه در منطقه و جهان به وقوع می‌پیوندد و به شکل اساسی از آنچه در همسایگان و در راس آن سوریه و فلسطین، تاثیر می‌پذیرد.

نصرالله در ادامه اظهار داشت: اگر سوریه به دست داعش افتاده بود، لبنان امروز چه وضعی می‌داشت؟ امروز فلسطین را در کنار لبنان و بدون اسرائیل تصور کنید، این رویا نیست، بلکه حقیقت و واقعیتی است که در آینده به یاری خدا محقق خواهد شد.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد: ما بعد از شکست جنگ جهانی علیه سوریه در برابر یک دستاورد عظیم قرار داریم. سوریه پایه و اساس نبرد با دشمن و در محور مقاومت بوده و همچنان با وجود جنگ جهانی علیه این کشور، پایه و اساس این نبرد محسوب می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: سوریه در دومین سال جنگ جهانی علیه خود، پیشنهادی را دریافت کرد که از جایگاه اساسی خود در محور مقاومت دست بردارد، اما این پیشنهاد را نپذیرفت. انعطاف پذیری در برابر سوریه اعتراف به پیروزی این کشور و اعلام یأس و ناامیدی است.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: ما در حزب الله و دیگر گروه‌های دوست و نیز دوستانمان در محور مقاومت هنگامی که هیئت‌های عربی و غربی را در دمشق می‌بینیم، احساس خوشحالی و شادمانی می‌کنیم.

نصرالله اظهار داشت: درست این است که بگوییم بازگشت اعراب به سوریه، چرا که سوریه اتحادیه عرب را ترک نکرد، بلکه آن‌ها خودشان و اتحادیه عرب را اخراج کردند. در آخرین سال حکومت دونالد ترامپ برخی کشور‌های عربی به سمت سوریه برای بازگشایی سفارت روی آوردند، اما وزیر خارجه وقت آمریکا مانع برقراری روابط شد.

سید حسن نصرالله همچنین گفت: تحولات مربوط به نزدیکی عربستان و ایران خوب است و به ضرر مردم منطقه نیست بلکه به نفع آن‌ها خواهد بود. اگر نزدیکی عربستان و ایران در مسیر عادی پیش برود می‌تواند افق‌هایی را در منطقه و لبنان باز کند.

انتهای پیام/


برچسب ها: حسن نصرالله

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *