بهادری‌جهرمی: گازرسانی به استان سیستان‌وبلوچستان پیشرفت قابل توجهی دارد

15:30 - 18 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۶۲۷
دسته بندی: سیاست ، عمومی
بهادری‌جهرمی: گازرسانی به استان سیستان‌وبلوچستان پیشرفت قابل توجهی دارد
سخنگوی دولت گفت: اولویت دولت سیزدهم از ابتدا، خدمتگزاری به مناطق کم‌برخوردار و جبران عقب‌ماندگی‌ها بوده و از این رو توجه ویژه‌ای نیز به استان سیستان‌وبلوچستان داشته تا روند عملیات اجرایی گازرسانی به این استان با قوت و تلاش شبانه روزی همکاران در وزارت نفت ادامه دارد.

خبرگزاری میزان _ بهادری جهرمی، سخنگوی دولت با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم در زمینه گازرسانی به استان سیستان‌وبلوچستان اعلام کرد: اولویت دولت سیزدهم از ابتدا، خدمتگزاری به مناطق کم‌برخوردار و جبران عقب‌ماندگی‌ها بوده و هست و از این رو توجه ویژه‌ای نیز به استان سیستان‌وبلوچستان داشته تا روند عملیات اجرایی گازرسانی به این استان با قوت و تلاش شبانه‌روزی همکاران در وزارت نفت ادامه دارد.

وی در خصوص گازرسانی به شهر‌های جنوبی استان سیستان‌وبلوچستان گفت: به حول و قوه الهی و همزمان با میلاد با سعادت حضرت، ولی عصر (عج)، خط انتقال گاز ایرانشهر به چابهار به طول ۲۹۰ کیلومتر و با هزینه ۴۱۰ میلیون دلار (معادل معادل بیست هزار میلیارد تومان) آماده افتتاح و بهره‌برداری می‌باشد.

بهادری جهرمی در خصوص گازرسانی به شهرستان‌های زابل، زهک، نیمروز، هیرمند و هامون گفت: خط انتقال گاز زاهدان به منطقه سیستان هم در اردیبهشت ماه سال جاری در دولت سیزدهم تزریق گاز گردید و در حال حاضر در این منطقه، شهر زابل گازدار می‌باشد.

وی افزود: شهر زابل ۵۰۰ کیلومتر شبکه مورد نیاز دارد که تاکنون ۴۷۰ کیلومتر اجرا و ۲۰۰ کیلومتر نیز گازدار شده است، در این شهر حدود ۲۰ هزار علمک نیز مورد نیاز است که نصب علمک‌ها آغاز شده است و در حال تکمیل است.

سخنگوی دولت در مورد وضعیت پیشرفت گازرسانی به سایر شهر‌های استان سیستان‌وبلوچستان ادامه داد: شبکه‌های مورد نیاز شهر‌های ادیمی (مرکز نیمروز)؛ دوست محمد (مرکز هیرمند)؛ محمدآباد (مرکز هامون) و زهک (مرکز زهک) نیز با متراژ حدود ۲۸۰ کیلومتر به صورت کامل اجرا شده و فقط مراحل نهایی اجرای خطوط تغذیه بین این شهر‌ها باقیمانده است که در حال اجرا است، پیش بینی می‌شود این ۴ شهر در ماه‌های ابتدایی سال آینده گازدار شوند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که در دولت سیزدهم اقدامات گازرسانی در استان سیستان‌وبلوچستان به ثمر برسد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *