نوروزی: می‌خواهیم مانع مسابقات زیرزمینی و غیر قانونی MMA شویم

12:58 - 18 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۶۰۰
دسته بندی: ورزشی ، رزمی
نوروزی: می‌خواهیم مانع مسابقات زیرزمینی و غیر قانونی MMA شویم
رئیس سازمان ONFC که برگزار کننده مسابقات MMA در ایران است، گفت: می‌خواهیم مانع مسابقات زیرزمینی و غیر قانونی شویم تا فایتر‌های ما در داخل کشور با حضور در پیکار‌های رسمی، وارد رنکینگ جهانی شوند.

مهدی نوروزی در گفت‌وگو با میزان، درباره برگزاری مسابقات MMA اظهار داشت: مسابقاتی را برای اولین بار در ایران برگزار کردیم که خوشبختانه بازخورد خوبی داشت. این پیکار‌ها به صورت تک بازی و در استایل آماتور انجام شد که مورد استقبال جامعه رزمی و فایتر‌های حرفه‌ای قرار گرفت.

وی در خصوص اهداف برگزاری مسابقات MMA در ایران، توضیح داد: می‌خواهیم مانع برگزاری مسابقات غیر قانونی و زیر زمینی و همچنین اعزام‌های ناموفق به پیکار‌های نامعتبر خارجی شویم. خوشبختانه با کمک فدراسیون انجمن‌های ورزشی رزمی و انجمن MMA تا حدودی نیز موفق شده‌ایم، اما باید تلاشمان را بیشتر کنیم.

نوروزی بیان کرد: وقتی می‌توانیم در کشور خودمان بهترین مسابقات را برگزار کنیم، چرا فایتر‌های ما به مسابقات نامعتبر خارجی بروند که هم آسیب ببینند و ضرر مالی کنند تا فقط وارد رنکینگ شوند. با همین مسابقات داخلی، آن‌ها را وارد رنکینگ جهانی خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: بخش خصوصی را برای حمایت مالی از این رشته متقاعد کردیم و حالا آن‌ها حامی فایتر‌های ایرانی هستند. قبل از این در خارج از کشور هم (ارمنستان و مالزی) مسابقاتی را برگزار می‌کردیم که کاملا قانونی و حرفه‌ای بود، اما حالا در ایران رقابت‌ها را انجام می‌دهیم.

نوروزی در خصوص مسابقات پیش‌رو گفت: سه مرحله مسابقات MMA را در اردیبهشت، شهریور و بهمن‌ماه سال آتی داریم که اولین آن در کیش و با حضور ۲۰ فایتر حرفه‌ای و مطرح برگزار می‌شود. می‌خواهیم بازیکنان کشورمان را به سطح بالایی برسانیم تا تجربه خوبی برای حضور در رویداد‌های بزرگ بین‌المللی کسب کنند. خوشبختانه اکنون تیم ملی این رشته با هدایت علیرضا استکی کارش را آغاز کرده است.

وی در خصوص لیگ این رشته نیز بیان کرد: برنامه‌ریزی کرده‌ایم و لیگ MMA با حضور ۳۰ تیم برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *