فرمانده کل سپاه: دشمن هرچه تلاش می‌کند از مسیر خود دور می‌شود

12:15 - 18 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۵۹۶
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
فرمانده کل سپاه: دشمن هرچه تلاش می‌کند از مسیر خود دور می‌شود
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمن با تمام قدرت به صحنه آمده است اما هرچه عمل می‌کند، کمتر نتیجه می‌گیرد و از اهداف خود دور‌تر می‌شود.

خبرگزاری میزان _ به گزارش سپاه نیوز؛ سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه صبح امروز (پنجشنبه ۱۸ اسفندماه) در دهمین آیین الحاق تجهیزات تخصصی و دفاعی (شناوری) به نیروی دریایی سپاه، گفت: فشار بیش از حد برای تشدید تحریم‌ها تا یک جنگ روانی برای ترویج شایعه و دروغ و سلب اعتماد ملی همه ابزار‌هایی است که دشمنان می‌توانند بکار بگیرند.

وی افزود: غیر از آن اتهام زدن و حتی رحم نکردن به جوانان و نوجوانان معصوم ما در مدارس، یک زنجیره کامل از تمام مخاطرات، توطئه‌ها و تهدیدات در حد ممکن آن یعنی دشمن با تمام قدرت به صحنه آمده است اما، هرچه عمل می‌کند، کمتر نتیجه می‌گیرد و از اهداف خود دورتر می‌شود.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: حرکت دشمن حرکت روی یک مسیر دایره‌ای شکل است به مرور که از مبدأ خود دور می‌شود به همان نقطه نزدیک‌تر می‌شود. یعنی حرکت روی یک منحنی بسته بدون هیچ نتیجه‌ای.

سرلشکر سلامی در ادامه بیان کرد: در دنیای ذهن دشمن نسبت به ترور و به شهادت رساندن فرمانده بزرگ و شکوه‌بخش انقلاب و نظام ما، سپهبد پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی، از پیامد این شهادت چه می‌گذشت. این طراحی براساس فروپاشاندن قائمه مقاومت بود تا منطق، اراده و ایمان مقاومت در اثر شهادت سمبل و مظهر آن فرو بپاشد.

وی افزود: این خیال‌پردازی دشمن از این واقعه و رویداد بزرگ بود اما پس از آن چه اتفاقی رخ داد، حاج قاسم بر روی دستان مردم تا عرش بدرقه شد و مقاومت به واسطه این خون‌های ریخته شده جان گرفت و دشمن عقب‌نشینی کرد، یعنی قوی‌تر از زمانی که حاج قاسم در حیات ظاهری بود.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: امروز سپهبد حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک شهید در شکست‌دادن دشمن قوی‌تر از حیات ظاهری خود عمل می‌کند.

سرلشکر سلامی در ادامه با بیان اینکه  دشمن باید این تجربه را بیاموزد که شهادت این فرمانده رویش‌های بی‌شماری را ایجاد کرد، خاطرنشان کرد: پس از شهادت او، جوانانی آمدند تا برای آینده این کشور یک قاسم سلیمانی باشند، او تکثیر شد و امتداد پیدا کرد، از یک فرد به یک امت تبدیل شد. او به یک مکتب تبدیل شد، مقاومت از یک تفکر به یک مکتب، آرمان و هدف بزرگ تبدیل شد.

فرمانده کل سپاه با اشاره به تحرکات دشمن در اغتشاشات پائیز امسال بیان کرد: هم تجربه تاریخ نزدیک به ما نشان داده است و هم رخداد‌های چند ماهه اخیر، این واقعیت را اثبات کرده است که هرگاه دشمن با شدت در هر عرصه‌ای علیه انقلاب پرشکوه این ملت اقدام می‌کند، واکنش مردم به شکل شگفت‌انگیز و خارج از قاعده تصور عادی در مقابل دشمن یک واکنش تمام‌کننده است.

وی افزود: هر چه دشمن بر فشار خود می‌افزاید مردم قوی‌تر ظاهر می‌شوند تعیین‌کنندگی نسبت مردم با مخاطراتی که دشمن تولید می‌کند بسیار جالب و دیدنی است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه من در ذهن خود همه اقداماتی که آرایش گسترده جهانی قدرت علیه اسلام انقلاب و ملت عزیز ایران می‌تواند اعمال کند را برشماری کرده‌ام، تصریح کرد: تلاش برای منزوی‌کردن کشور در عرصه سیاست جهانی و به تعبیر خود دشمنان سلب مشروعیت بین‌المللی نظام، پناه دادن به همه افراد فراری از این کشور که در یک تناقض آشکار می‌خواهند به اصطلاح خودشان کنار مردم باشند. اما به دامان دشمن این مردم پناه می‌برند و می‌خواهند مبارزه علیه نظام را از دامان و آغوش دشمنانمان انجام دهند.

وی ادامه داد: در ذهنیت تاریخی و جاری مردم عزیز ایران این رفتار نفرت‌انگیز و شرم‌آور است که عده‌ای بخواهند با پناه گرفتن در آغوش دشمنان به ملت ایران ضربه بزنند. اما خود را دوستدار ملت نشان بدهند. افرادی فراری از کشور به دشمنان تأکید می‌کنند که تحریم را تشدید کنند، انزوا را شدت بخشند و کاری کنند تا دارو و غذا به ملت ایران نرسد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه افراد فراری از دامان ملت ایران، خود را خیرخواه این ملت و نجات‌دهندگان این ملت معرفی می‌کنند، تأکید کرد: رفتار آن‌ها یک تناقض نفرت‌انگیز است که حتی ما هم از این رفتار خجالت می‌کشیم. برای ملت ایران آشکار است که جنگ رسانه‌ای تمام‌عیار دشمن برای در هم شکستن اراده‌های ملت، هجوم به قاعده اصلی یعنی مردم و قائمه مستحکم نظام یعنی رهبری معظم آن، تهاجم سنگین به مرکز ثقل و نقطه مرکزی اقتدار، قدرت، منطق و حکمت نظام و انقلاب و نقطه جوش ایمان و اراده‌ها یعنی رهبری معظم انقلاب، این نیز کاری است که دشمن در فضای عملیات رسانه خود هرگز آن دریغ نکرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *