گفت‌وگو|

بارش باران در دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل غربی خزر و نیمه غربی کشور

9:52 - 18 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۵۶۸
دسته بندی: جامعه ، عمومی
بارش باران در دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل غربی خزر و نیمه غربی کشور
یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی آخرین وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

امین حسین نقشینه، کارشناس سازمان هواشناسی، در گفت‌وگو با میزان به تشریح وضعیت جوی و آب و هوای امروز پنجشنبه ۱۸ اسفند و روز‌های آتی پرداخت و گفت:  امروز برای نیمه غربی کشور، دامنه‌های جنوبی البرز و سواحل غربی دریای خزر بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و در ارتفاعات نقاط سردسیر نیز بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: برای نیمه شمالی فارس و بوشهر نیز رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقتی با احتمال خیزش گرد و خاک پیش‌بینی شده است.

کارشناس هواشناسی خاطر نشان کرد: فردا بارش در شمال غرب و غرب کشور کاسته می‌شود و بارش در مرکز شمال غرب و سواحل دریای خزر تداوم خواهد داشت.

به گفته نقشینه، روز شنبه فعالیت سامانه بارشی در شرق و شمال شرق وجود دارد و در بخش‌هایی از مرکز و شرق کشور به صورت پراکنده خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی برای روز‌های یکشنبه و دوشنبه آسمان بیشتر مناطق کشور را صاف و آفتابی پیش‌بینی کرد و گفت: اواخر وقت دوشنبه برای شمال غرب بارش پراکنده رخ می‌دهد.  

وی افزود: طی دو روز آینده خلیج فارس مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود.

نقشینه اظهار کرد: برای تهران امروز، امشب و فردا در برخی ساعات رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید خواهد شد.

کارشناس هواشناسی بیشینه دمای امروز پایتخت را ۱۷ درجه و فردا ۱۶ درجه اعلام کرد و گفت: برای شنبه یکشنبه و دوشنبه نیز روند افزایش دما پیش‌بینی شده است و کمینه دمای مهرآباد امروز به ۱۲ درجه رسید.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *