فروش مکمل در جایگاه‌های سوخت ممنوع است

12:37 - 17 اسفند 1401
کد خبر: ۴۷۰۲۴۹۵
فروش مکمل در جایگاه‌های سوخت ممنوع است
رئیس صنف جایگاه‌های سوخت کشور گفت: با توجه به اصرار شرکت‌های تابعه وزارت نفت درباره استاندارد بودن سوخت، خرید و فروش مکمل در جایگاه‌ها خصوصا به صورت اجباری ممنوع است و البته ما هم از تخلف پرسنل در این مورد اغماض نخواهیم کرد.

خبرگزاری میزان - ایسنا نوشت: اسداله قلی زاده با بیان اینکه خرید و فروش مکمل همچنان ممنوع است، اظهار کرد: مسئولیت هر موردی در خصوص مکمل در جایگاه‌ها بر عهده خریدار است.

وی با تاکید بر اینکه در صورت گزارش مردم با این مساله برخورد جدی خواهیم کرد، گفت: اگر کارکنان جایگاه‌ها بخواهند به صورت اجباری مکمل را داخل باک خودرو بریزند، مردم نباید اجازه دهند؛ می‌توانند خودروی خود را متوقف کنند و با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند. اگر در گزارش ۱۱۰ شماره ملی و نام آن کارگر را به ما اعلام کنند، برخورد لازم انجام خواهد شد. در هرحالت اجازه نخواهیم داد عده‌ای با ایجاد نارضایتی در مردم آبروی صنفی جایگاه‌هه را خدشه دار کنند.

رئیس صنف جایگاه‌های سوخت کشور با اشاره به تقلب‌هایی که در این بخش صورت می‌گیرد، اظهار کرد: در بسیاری از موارد به جای مکمل، نفت، بنزین یا الکل داخل بسته بندی است که قیمت درج شده ندارند و با قیمت‌های چند برابری آن را می‌فروشند.

قلی زاده با بیان اینکه این مورد در تعداد بسیار کمی از جایگاه‌ها وجود دارد، اظهار کرد: توصیه ما این است که مردم به هیچ عنوان در جایگاه‌های سوخت مکمل خریداری نکند و در صورتی که کارکنان جایگاه اصرار به انجام این کار داشتند مراتب را گزارش دهند.

وی همچنین در مورد امکان کم فروشی در جایگاه‌ها گفت: این تلقی عمومی کاملا تکذیب می‌شود و، چون تمامی جایگاه‌ها امروزه از شناور‌های غریق در مخزن استفاده و هر دستگاه چندین پمپ دارد و سامانه‌های ورودی و خروجی از مخازن را ثبت دقیق می‌کنند، ماهانه و هر سه ماه یکبار نازل‌ها توسط سازمان ملی استاندارد چک می‌شود و برچسب استاندارد معتبر روی نازل‌ها وجود دارد، امکان کم فروشی وجود ندارد و اگر موارد جزئی باشد به دلیل خرابی دستگاه است که در ساعات اولیه برطرف می‌شود، لازم به ذکر است که در برخی جایگاه‌ها با زیاد فروشی هم به دلیل خرابی دستگاه روبرو هستیم.

انتهای پیام/
 
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *